Даний препарат відносять до групи лікарських засобів-пробіотиків, антидиарейных мікробних препаратів, що застосовуються для лікування порушень мікрофлори в кишечнику.

Основним активним компонентом є лактобактерії у вигляді мікробної маси, ліофілізований (висушений) в культивированной середовищі.

Лактобактерії мають високу антагоністичну активність щодо мікроорганізмів, які виробляють у відношенні людського організму патогенна або умовно-патогенна дія. Застосування лактобактерій сприяє відновленню нормальної мікрофлори в кишечнику, створюючи умови для того, щоб активно розвивалася корисна мікрофлора в ШКТ.

Механізм дії лактобактерій зумовлена їх властивістю накопичувати молочну кислоту. Остання є сильним антисептиком, який посилює активність лактобактерій щодо патогенних мікроорганізмів. До них відносять дизентерійні бактерії, энтеропатогенную паличку і умовно-патогенні мікроорганізми, активізація, якщо кишечник відчуває довготривалу дисфункцію.

Сприяє лікуванню від порушень бактериоценоза. Сприяє поліпшенню неспецифічної резистентності організму, метаболічних процесів.

Склад і форма випуску

Основні активні компоненти: лактобактерії та біфідобактерії (Lactobacillus acidophilus 500 млн, Lactobacillus rhamnosus 1 млрд, Sacchromyces boulardii 30 млн, Bifidobacterium lactis 275 млн, Bifidobacterium longum 10 млрд, Clostridium butyricum 2 млн, Bacillus clausii spores 2 млрд, Fructo oligosaccharides 100 мг).

Допоміжні компоненти - комплекс активованих біополімерів: целюлоза, геміцелюлози, пектин.

Проводиться у формі капсул.

Свідчення

Даний препарат нормалізує мікрофлору кишечника.

Надає антибактеріальну та імуномодулюючу дію. Препарат містить лактобактерії, які продукують молочну кислоту, що володіють активністю проти хвороботворних бактерій (энтеропатогенной кишкової палички, стафілококів, протей).

Препарат застосовують при:

- дисбактеріозі;

- кишкових інфекціях;

- функціональній діареї;

- неинфекционном ентериті/коліті (запаленні тонкої/товстої кишки);

- хронічному коліті, алергії;

- захворюваннях порожнини рота, ЛОР - органів.

Також застосовується для поліпшення загального стану при синдромі хронічної втоми, а також у комплексі заходів при остеопорозі, у т. ч. у жінок в період менопаузи (для поліпшення засвоєння кальцію).

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Може застосовуватися в педіатрії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат можна застосовувати у лікуванні вагітних жінок, а також у жінок в період лактації.

Спосіб застосування та дози

Пробіотики при кишкових захворюваннях застосовують внутрішньо, за 30 хвилин до прийняття їжі.

Рекомендована доза для дорослих та дітей від 6 років - по 1 капсулі 2 рази на добу протягом 10-15 днів.

У разі необхідності вміст капсули можна розім'яти і розвести в невеликій кількості теплої води до утворення суспензії. Тривалість курсу відновлення мікрофлори кишечника – 14-21 день.

Для підтримки здорової мікрофлори необхідно вживати кисломолочні продукти (ряжанка, кефір, кисле молоко), збагачені заквасками з біфідобактеріями і ацидофільними лактобактеріями.

Корекцію тривалості лікування, доз і схем лікування визначає лікуючий лікар в індивідуальному порядку, у залежності від індивідуальних показників перебігу захворювання.

Передозування

Передозування не спостерігалося.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься. У випадках виникнення гіперчутливості можливі такі реакції, як:

- нудота, блювання, діарея;

- висип, дерматит, алергічна кропив'янка.

Застосування препарату також може супроводжуватися розвитком диспепсичних явищ.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – 1 рік від дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути вище 25°С.