Даний препарат відносять до групи лікарських засобів-пробіотиків, антидиарейных мікробних препаратів, що застосовуються для лікування порушень мікрофлори в кишечнику.

Основним активним компонентом є лактобактерії у вигляді мікробної маси, ліофілізований (висушений) в культивированной середовищі.

Лактобактерії мають високу антагоністичну активність щодо мікроорганізмів, які виробляють у відношенні людського організму патогенна або умовно-патогенна дія. Застосування лактобактерій сприяє відновленню нормальної мікрофлори в кишечнику, створюючи умови для того, щоб активно розвивалася корисна мікрофлора в ШКТ.

Механізм дії лактобактерій зумовлена їх властивістю накопичувати молочну кислоту. Остання є сильним антисептиком, який посилює активність лактобактерій щодо патогенних мікроорганізмів. До них відносять дизентерійні бактерії, энтеропатогенную паличку і умовно-патогенні мікроорганізми, активізація, якщо кишечник відчуває довготривалу дисфункцію.

Сприяє лікуванню від порушень бактериоценоза. Сприяє поліпшенню неспецифічної резистентності організму, метаболічних процесів.

Склад і форма випуску

Основні активні компоненти: лактобактерії (Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus salivarius - не менше 1,0x10 9 КУО / г).

Допоміжні компоненти: кукурудзяний крохмаль, мальтодекстрин, інулін, мінеральні речовини (хлорид натрію, магнію сульфат, марганцю сульфат моногідрат), фрукто-олігосахариди, амілаза, ванілін.

Проводиться у формі лиофилизата для приготування суспензії для прийому всередину і місцевого застосування. 1 доза препарату у пакетиках-саше містить 1,5 грама комплексу лактобактерій у вигляді лиофилизата.

Свідчення

Даний препарат – препарат, що нормалізує мікрофлору кишечника.

Надає антибактеріальну та імуномодулюючу дію. Препарат містить лактобактерії, які продукують молочну кислоту, що володіють активністю проти хвороботворних бактерій (энтеропатогенной кишкової палички, стафілококів, протей).

При застосуванні вагінально лактобактерії метаболізують глікоген епітеліальних клітин піхви до молочної кислоти, яка згубно впливає на патогенну флору.

Препарат застосовують при:

- дисбактеріозі;

- кишкових інфекціях;

- функціональній діареї;

- дисфункції кишечника y новонароджених (в т. ч. y недоношених);

- неинфекционном ентериті/коліті (запаленні тонкої/товстої кишки);

- хронічному коліті;

- захворюваннях порожнини рота, ЛОР - органів;

- атопічному дерматиті.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказано застосування при:

- кандидозі (грибкової інфекції);

- непереносимості компонентів.

Може застосовуватися в педіатрії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат можна застосовувати у лікуванні вагітних жінок, а також у жінок в період лактації.

Спосіб застосування та дози

Лактобактерії при кишкових захворюваннях застосовують всередину, а в акушерсько-гінекологічній практиці - інтравагінально.

Для приготування суспензії вміст флакона розчиняють кип'яченою водою кімнатної температури, молока, йогурту (температура не вище 40°С), близько 100 м в обсязі.

Приймають внутрішньо, за 20-30 хвилин до прийому їжі.

Дорослі – по 1 пакетику 2 рази на день, діти у віці від 3 до 12 років приймають по 1 саше 1 раз на добу.

температури, залишити на 10 хвилин, ретельно перемішати і випити. Отримана суміш повинна бути суспензією білого кольору. Тривалість лікування – від 3 тижнів до 2 місяців.

Зважаючи на високу антибіотикостійкості лактобактерій допускається їх застосування при антибіотикотерапії.

Корекцію тривалості лікування, доз і схем лікування визначає лікуючий лікар в індивідуальному порядку, у залежності від індивідуальних показників перебігу захворювання.

Передозування

Передозування не спостерігалося.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься. У випадках виникнення гіперчутливості можливі такі реакції, як:

- нудота, блювання, діарея;

- висип, дерматит, алергічна кропив'янка.

Застосування препарату також може супроводжуватися розвитком диспепсичних явищ.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – 2 роки від дати виготовлення, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути нижче 4 і вище 25°С.