Лексредство належить до иммунобиологическим препаратів, эубиотикам.

В цьому класі діючою речовиною є живі біфідобактерії, що володіють високою антагоністичною активністю щодо широкого спектру патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів кишечника. Ці мікроорганізми виявляють активність щодо стафілококів, протея, энтеропатогенной кишкової палички, шигели, деякі дріжджоподібних грибів.

Під час лікування препаратом відбувається відновлення ротової мікрофлори. Входять до складу ліків лактобактерії пригнічують ріст патогенних та умовно патогенних організмів. Крім того, під їх впливом відновлюється нормальна мікрофлора і активується репарація слизової оболонки. Лактобактерії стимулюють дію речовин, що входять до складу олії обліпихи, що підсилює процеси регенерації слизової оболонки.

Масло обліпихи є джерелом вітамінів (провітамін А, вітамін Е), а також токоферолів і володіє протекторними властивостями щодо мембран клітин.

Ліпофільні речовини, що входять до складу даного масла, сприяють пригнічення вільно-радикальних процесів.

Склад і форма випуску

Основні активні речовини: 1 г препарату міститься Біфідумбактерину 5 000 000 млн. ДЕЩО, лактобактерій - 5 000 000 млн. ДЕЩО, обліпихової олії – 0,06 р.

Допоміжні речовини: олія, полісорбат-80, поливинлпирролидон низькомолекулярний, кремнію діоксид колоїдний безводний, вазелін, парафін П2, сахароза, желатин.

Свідчення

Препарат показаний у наступних випадках:

  • гострий і хронічний гінгівіт;

  • хронічний пародонтит;

  • генералізований пародонтит.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Препарат протипоказано застосовувати одночасно з антибіотиками. У разі необхідності проведення антибіотикотерапії, їх слід призначати через 3-4 години після нанесення спрею.

У педіатрії препарат не застосовують.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не можна застосовувати вагітним жінкам тільки за суворими показаннями, визначаються лікарем.

Якщо необхідно проводити прийом препарату в період годування груддю, слід припинити лактацію на час застосування ліків.

Спосіб застосування та дози

При лікуванні гінгівітів препарат наносять на ясен 2 рази на день. Курс лікування становить 7-10 днів.

Після зняття зубних відкладень лікування може тривати 10-14 днів.

Препарат слід наносити на ясна і в парадонтальні кишені. Перед нанесенням лаку слід ретельно почистити зуби. Після цього слід осушити ротову порожнину ватним тампоном.

Після застосування препарату слід уникати вживання води та їжі протягом 30 хв. Також не слід видаляти ліки з ротової порожнини.

Передозування

Випадки передозування не зафіксовано.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, якщо використовується в рекомендованих дозах.

В якості побічних ефектів можуть спостерігатися алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 1,5 року від дати виробництва, вказаної на упаковці. Не слід перевищувати строки зберігання.

Температура зберігання не повинна перевищувати 10 °С. Температурні відхилення можуть змінити властивості препарату, тому його слід завжди зберігати в оригінальній упаковці.