Препарат відноситься до групи гіполіпідемічних засобів. Чинить інгібуючу дію на ліпази шлунково-кишкового тракту. Застосовується для боротьби з ожирінням або надлишковою вагою. Дія препарату обумовлена його здатністю взаємодіяти з жировими клітинами, приводячи їх до деактивації. Протидіє розщеплення харчових ліпаз, внаслідок чого притупляється їх абсорбція зі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, блокується проникнення тригліцеридів у кров.

Препарат своєю дією провокує нестача енергії, запускаючи в організмі механізм споживання запасних жирових клітин. У підсумку, при систематичному застосуванні препарат дієво допомагає знизити вагу, але за умови дотримання відповідної дієти в комплексі. Лікарський засіб сприятливо впливає на рівень холестерину, інсуліну, знижуючи їх, перешкоджає накопиченню жирів в абдомінальній області.

Препарат практично не взаємодіє з плазмою при застосуванні. Розчинення відбувається в кишечнику, утворюючи метаболіти, фармакологічно неактивні. Виведення препарату практично в повному обсязі відбувається через кишечник. Повне виведення відбувається протягом 5 годин.

Форма випуску, склад

Лікарський препарат виробляється у формі капсул по 21 шт. в пластинці. В упаковці 1,2 або 4 платівки.

Склад: 1 капсула містить орлістат 120 мг.

Показання до застосування

Препарат призначають при ожирінні, необхідності знизити або стабілізувати масу тіла. Також застосування препарату рекомендують при цукровому діабеті, порушенні ліпідного обміну, що призводить до ущільнення стінок судин і підвищенню рівня холестерину в крові.

Протипоказання

Протипоказано застосування лікарського засобу при наявності у пацієнта холестазу (накопичення жовчі в тканинах печінки), при синдромі недостатнього всмоктування, а також при наявності підвищеної сенситивности до складових препарату.

Період вагітності і грудного вигодовування

Не рекомендується застосування ліків під час вагітності, так як недостатньо інформації про можливий вплив на пацієнток в цей період. Препарат Не слід застосовувати при годуванні груддю.

Спосіб застосування

Капсули Орлістат приймають внутрішньо, під час прийому їжі (дієтичної) чи після, але не пізніше ніж через 60 хвилин. Зазвичай призначають по 1 капсулі (120 мг) 3 рази на день. Не відомі наслідки і специфіка застосування препарату у пацієнтів з порушеннями функції печінки і нирок, а також у дітей.

Передозування

Випадки передозування препарату не відомі. У випадку завищення рекомендованих доз можливо підсилення побічних ефектів. Зокрема, відомі випадки застосування препарату в кількості 240 мг 3 рази на день, без прояву згодом небажаних явищ.

Побічні реакції

При прийомі капсул з лікарським засобом можливий розвиток таких хворобливих станів:

виділення з прямої кишки;

пронос;

почастішання позивів до дефекації;

виділення газів;

нетримання калу;

болі в животі;

дискомфорт в області ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Щоб звести до мінімуму побічні реакції необхідно пам'ятати про важливість прийому дієтичної їжі під час застосування препарату.

Рідше проявляються такі небажані ефекти:

погіршення стану ясен і зубів;

біль в товстій кишці;

шкірні висипання;

свербіж;

поява набряклості;

анафілактичний шок;

інфекції дихальних шляхів, ГРВІ, грип;

інфекції сечостатевих шляхів;

головні болі;

слабкість;

тривога;

занепокоєння.

Умови зберігання

Засіб необхідно зберігати у вологому місці, далеко від дітей при температурі 25 градусів.