Даний лікарський засіб відноситься до групи антидіабетичних імунобіологічних препаратів інсулінів, аналоги людського інсуліну, призначених для зниження рівня цукру в крові, короткої дії.

Своїм цукрознижуючу ефектом даний препарат зобов'язаний здатністю тому, що глюкоза більш активно поглинається тканинами організму, після того як відбувається зв'язування надійшов у кров інсуліну і рецепторів клітин м'язів і ліпідів. Разом з тим пригнічується виділення глюкози клітинами печінки.

Як показали клінічні дослідження, застосування інсуліну за допомогою внутрішньовенного введення на 42% знизила кількість летальних випадків, при приведенні рівня цукру в крові (рівня глікемії) у норму (явище нормогликемии).

Дія препарату спостерігається протягом 10-20 хвилин після введення. Максимального ефекту досягає на протязі від 1 до 3 годин і триває протягом 3-5 годин.

Також виробляє антикатаболічну та анаболічну дію, виробляючи багатогранний вплив на обмінні процеси в усіх тканинах організму.

Склад і форма випуску

Основний активний компонент: інсулін аспарт (1 ОД відповідає 35 мкг безводного інсуліну аспарт).

Допоміжні компоненти: гліцерин, фенол, метакрезол, цинку хлорид, натрію хлорид, натрій фосфорнокислий двозаміщений дигідрат, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій.

Проводиться у формі р-ра для ін'єкцій у картриджах об'ємом по 3 мл по 100 ОД в 1 мл

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується при лікуванні цукрового діабету, для підтримання нормального рівня цукру в крові.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Не застосовується при зниженому рівні цукру в крові (гіпоглікемії).

Не слід застосовувати до досягнення 18-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат при необхідності застосовують при лікуванні вагітних жінок і годуючих матерів.

При цьому слід враховувати, що потреба в інсуліні звичайно знижується у першому триместрі вагітності та істотно зростає у II-му і III-му триместрах. Після народження дитини рівень потреби в цукрі крові повертається.

Спосіб застосування та дози

Добова потреба людини в інсуліні знаходиться в залежності від занедбаності хвороби, маси тіла, віку, дієти, фізичних навантажень, ступеню інсулінорезистентності та динаміки рівня глікемії.

Тому дозування строго індивідуальна і може коливатися і коригуватися залежно від рівня цукру в крові, фізичної активності, кількості спожитих вуглеводів, інфекційних та інших захворювань, виходячи з того, що середня добова потреба знаходиться в межах від 0,5 до 1 МО на кг ваги на добу. При ожирінні, вагітності та при наявній резистентності до інсуліну потреба в інсуліні підвищується.

Інсулін вводиться перед самим початком прийому їжі, почати прийом вуглеводів варто не пізніше ніж через 10 хвилин після введення препарату.

Вводиться підшкірно (у відтягнуту шкіру на стегнах, сідницях, спині, животі). Після введення голка залишається під шкірою протягом ще 6 секунд, що сприяє введення повної дози.

Періодична зміна місця введення знижує ліподистрофія.

Категорично заборонено вводити препарат внутрішньовенно.

Передозування

При передозуванні можливе різке падіння рівня цукру в крові, яке загрожує втратою свідомості, комою та летальним результатом.

При наближенні гіпоглікемічного нападу слід якомога швидше прийняти короткий вуглевод – найкраще цукор. При розведенні цукру в рідині у високій концентрації його надходження в кров буде найбільш ефективним.

При втраті свідомості і неможливості застосувати вуглеводи перорально, рекомендується підшкірне або внутрішньом'язове введення глюкагону (0,5-1 мг).

Під час смертельної небезпеки, якщо протягом 15 хвилин пацієнт не реагує на введення глюкагону – глюкозу вводять внутрішньовенно (тільки лікар!)

Після того, як пацієнт прийшов до тями, йому дають прийняти продукти з високим глікемічним індексом.

Побічні ефекти

Найбільш частим побічним ефектом введення інсуліну є гіпоглікемія.

Також можуть спостерігатися:

- порушення рефракції, набряки реакції в місці ін'єкції (біль, почервоніння, кропив'янка, запалення, крововиливи, набряк, свербіж у місці ін'єкції) – проходять, зазвичай спостерігаються на початку лікування;

- тимчасове загострення діабетичної ретинопатії (тривалий контроль глікемії зменшує ризик прогресування діабетичної ретинопатії);

- анафілактичні реакції, периферичні нейропатії (хворобливі нейропатії);

- порушення рефракції, діабетична ретинопатія;

- ліподистрофія.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2,5 років.

Температура зберігання не повинна бути нижче 2 або перевищувати 8°С. Не заморожувати!

Після першого розкриття придатний до 4 тижнів, при температурі не вище 30°С.