Даний лікарський засіб відноситься до групи антидіабетичних імунобіологічних препаратів інсулінів, призначених для зниження рівня цукру в крові, середньої дії.

Своїм цукрознижуючу ефектом даний препарат зобов'язаний здатністю тому, що глюкоза більш активно поглинається тканинами організму, після того як відбувається зв'язування надійшов у кров інсуліну і рецепторів клітин м'язів і ліпідів. Разом з тим пригнічується виділення глюкози клітинами печінки.

Як показали клінічні дослідження, застосування інсуліну за допомогою внутрішньовенного введення на 42% знизила кількість летальних випадків, при приведенні рівня цукру в крові (рівня глікемії) у норму (явище нормогликемии).

Дія препарату спостерігається протягом години після введення. Максимального ефекту досягає протягом від двох до 8 годин і триває протягом 18-24 годин.

Також виробляє антикатаболічну та анаболічну дію, виробляючи багатогранний вплив на обмінні процеси в усіх тканинах організму.

Склад і форма випуску

Основний активний компонент: інсулін людський (рДНК).

Допоміжні речовини: протаміну сульфат, гліцерин, фенол, натрію гідрофосфат, вода для ін'єкцій.

Проводиться у формі р-ра для ін'єкцій, у флаконах об'ємом 10 мл В 1 мл міститься 100 МО (медичних одиниць) інсуліну.

Свідчення

Даний лікарський препарат застосовується при лікуванні цукрового діабету, для підтримання нормального рівня цукру в крові.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Не застосовується при зниженому рівні цукру в крові (гіпоглікемії).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат при необхідності застосовують при лікуванні вагітних жінок і годуючих матерів.

При цьому слід враховувати, що потреба в інсуліні звичайно знижується у першому триместрі вагітності та істотно зростає у II-му і III-му триместрах. Після народження дитини рівень потреби в цукрі крові повертається.

Спосіб застосування та дози

Добова потреба людини в інсуліні знаходиться в залежності від занедбаності хвороби, маси тіла, віку, дієти, фізичних навантажень, ступеню інсулінорезистентності та динаміки рівня глікемії.

Тому дозування строго індивідуальна і може коливатися і коригуватися залежно від рівня цукру в крові, фізичної активності, кількості спожитих вуглеводів, інфекційних та інших захворювань, виходячи з того, що середня добова потреба знаходиться в межах від 0,3 до 1 МО на кг ваги на добу. При ожирінні, вагітності та при наявній резистентності до інсуліну потреба в інсуліні підвищується.

Інсулін вводиться за 30 хвилин до прийому їжі, який в обов'язковому порядку повинен містити вуглеводи.

Вводиться підшкірно (у відтягнуту шкіру на стегнах, сідницях, спині, животі) або внутрішньовенно (проводиться тільки лікарем). Після введення голка залишається під шкірою протягом ще 6 секунд, що сприяє введення повної дози.

Періодична зміна місця введення знижує ліподистрофія.

Передозування

При передозуванні можливе різке падіння рівня цукру в крові, яке загрожує втратою свідомості, комою та летальним результатом.

При наближенні гіпоглікемічного нападу слід якомога швидше прийняти короткий вуглевод – найкраще цукор. При розведенні цукру в рідині у високій концентрації його надходження в кров буде найбільш ефективним.

При втраті свідомості і неможливості застосувати вуглеводи перорально, рекомендується підшкірне або внутрішньом'язове введення глюкагону (0,5-1 мг).

Під час смертельної небезпеки, якщо протягом 15 хвилин пацієнт не реагує на введення глюкагону – глюкозу вводять внутрішньовенно (тільки лікар!)

Після того, як пацієнт прийшов до тями, йому дають прийняти продукти з високим глікемічним індексом.

Побічні ефекти

Найбільш частим побічним ефектом введення інсуліну є гіпоглікемія.

Також можуть спостерігатися:

- порушення рефракції, набряки реакції в місці ін'єкції (біль, почервоніння, кропив'янка, запалення, крововиливи, набряк, свербіж у місці ін'єкції) – проходять, зазвичай спостерігаються на початку лікування;

- тимчасове загострення діабетичної ретинопатії (тривалий контроль глікемії зменшує ризик прогресування діабетичної ретинопатії);

- анафілактичні реакції, периферичні нейропатії (хворобливі нейропатії);

- порушення рефракції, діабетична ретинопатія;

- ліподистрофія.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років.

Температура зберігання не повинна бути нижче 2 або перевищувати 8°С. Не заморожувати!

Після першого розкриття придатний до 6 тижнів, при температурі не вище 25°С.