Це цукрознижуючі засіб. Дія пов'язана зі здатністю збільшувати вивільнення інсуліну з бета-клітин підшлункової залози, підвищуючи їх реактивність на фізіологічну стимуляцію глюкозою.

Склад і форма випуску

Активна речовина: глімепірид.

Випускається Глайри-3 у формі таблеток (3 мг).

Свідчення

Глайри-3 застосовують при цукровому діабеті ІІ типу у випадках, коли дієта, фізичні навантаження, зниження ваги не дають позитивного результату.

Протипоказання

Глайри-3 не можна призначати:

- при інсулінозалежною формою цукрового діабету;

- при діабетичній комі;

- при діабетичному кетоацидозі;

- при значному порушенні функції нирок/печінки;

- при непереносимості компонентів даного лікарського засобу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Порушення нормального рівня глюкози в крові під час вагітності з високою ймовірністю може викликати вроджені вади, перинатальну летальність. Тому важливо ретельно контролювати рівень глюкози в цей період (зазвичай застосовується інсулін).

Достатніх даних щодо застосування препарату Глайри-3 під час вагітності немає. Дослідження на тваринах продемонстрували репродуктивну токсичність глімепіриду. Тому його застосування протипоказано у вагітних.

Невідомо, чи проникає активна речовина (глімепірид) в грудне молоко, тому його застосування не рекомендується у годуючих матерів.

Спосіб застосування та дози

Глайри-3 застосовують внутрішньо.

Дозування визначають на основі результатів лабораторних досліджень (рівня глюкози в крові, сечі).

Стандартна початкова доза для дорослих — 1 мг/день. Якщо така доза дозволяє досягти належного контролю рівня глюкози, її застосовують для підтримуючої терапії. Якщо задовільний рівень глюкози не досягнуто, дозу поступово підвищують з інтервалом 1-2 тижні.

Максимальна рекомендована доза — 6 мг/день.

Передозування

Можливий розвиток гіпоглікемії, тривалістю від 12 до 72 годин.

Гіпоглікемія може супроводжуватися неврологічною симптоматикою (підвищення моторної активності, тремор, неспокій, порушення зору, сонливість, порушення координації, судоми, кома). Також може спостерігатися нудота, біль у животі, блювання.

Рекомендується госпіталізація. Лікування спрямоване на запобігання подальшого всмоктування препарату шляхом промивання шлунка (або стимуляції блювання) з подальшим вживанням води з адсорбентом, натрію сульфатом. Якомога швидше слід розпочати введення глюкози внутрішньовенно болюсно (під контролем рівня глюкози в крові).

Побічні ефекти

Імунні розлади: лейкоцитокластический васкуліт, алергічні реакції.

Гематологічні розлади: тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія, еритроцитопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, панцитопенія.

Метаболічні розлади: гіпоглікемічні стани.

Офтальмологічні розлади: тимчасове порушення зору (внаслідок змін рівня глюкози в крові, особливо на початку терапії).

Гастроінтестинальні розлади: здуття живота, дискомфорт в області шлунку, нудота, діарея.

Гепатобіліарні розлади: підвищення рівня печінкових трансаміназ, дисфункція печінки (іноді з холестазом, жовтяниця), гепатит, печінкова недостатність.

Дерматологічні розлади: алергічний дерматит, псевдоалергічні реакції, свербіж, кропив'янка, екзантема, гіперчутливість до сонячного світла.

Інші: зниження рівня натрію в крові.

Умови і терміни зберігання

Зберігати Глайри-3 при 15 — 25°С не більше двох років.