Склад і форма випуску

Діюча речовина: піоглітазон.

Випускається Глютазон у вигляді таблеток (15, 30 або 45 mg).

Свідчення

Глютазон – гіпоглікемічну (цукрознижуючі) ліки. Дія ліків залежить від присутності інсуліну. Він зменшує інсулінорезистентність тканин і печінки (їх несприйнятливість до інсуліну), внаслідок чого збільшується поглинання глюкози тканинами, зменшується її викид з печінки. Ліки не стимулює секрецію інсуліну бета-клітинами підшлункової залози. При цукровому діабеті II типу сприяє зниженню рівня цукру, а також показника глікозильованого гемоглобіну.

Глютазон призначається при діабеті II типу (самостійно або в комбінації з інсуліном, метформіном, похідними сульфонілсечовини) як доповнення до фізичних вправ, дієтотерапії.

Протипоказання

Глютазон не можна застосовувати:

  • при непереносимості допоміжних компонентів;

  • при алергії на пиоглитазону;

  • при цукровому діабеті першого типу;

  • при тяжких порушеннях роботи серця (недостатність III–IV ступеня);

  • при діабетичному кетоацидозі (накопичення кетонових тіл в організмі);

  • при раку сечового міхура в анамнезі;

  • при макроскопічної гематурії невстановленої причини;

  • у дітей.

З обережністю Глютазон застосовують при анемії (недокрів'ї), недостатності печінки (підвищення "печінкових проб" в 1,5–2,5 рази), набряклості тканин, хворобах серця.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Глютазон протипоказаний в дані періоди.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Глютазон приймають раз на добу (незалежно від їжі), запиваючи водою.

При монотерапії (лікування одним ліками) у пацієнтів з цукровим діабетом, коли не було досягнуто поліпшення перебігу хвороби з допомогою вправ, дієтотерапії, призначають початкову дозу – 15-30 mg x1 раз/добу. При необхідності дозу можна поступово підвищувати до 45 mg x1 раз/добу. При недостатній ефективності монотерапії, слід розглянути можливість комбінованої терапії. Доза при монотерапії не повинна бути вище 45 mg/добу.

У разі комбінованої терапії доза Глютазона не повинна перевищувати 30 мг/добу.

Передозування

Передозування при монотерапії зазвичай не супроводжується появою специфічних симптомів.

Передозування ліками в поєднанні з іншими сахаропонижающими препаратами супроводжується появою симптомів гіпоглікемії (зниження рівня цукру в крові): почуття голоду, страх, тривога, збудження, підвищена дратівливість, неспокій, пітливість, розширення зіниці, блідість шкіри, часте серцебиття, м'язова тремтіння, підвищення артеріального тиску, нудота

Специфічного лікування немає. Необхідне проведення симптоматичного лікування (наприклад, введення глюкози).

Побічні ефекти

У пацієнтів, які приймають ці ліки разом з інсуліном, іншими сахаропонижающими фармакологічними засобами, можлива гіпоглікемія. Ліки може викликати розвиток набряків, гепатиту (запалення печінки), збільшення маси тіла, зміни в аналізах крові (підвищення активності ферментів печінки, зниження гемоглобіну, гематокриту). У вкрай рідкісних випадках можливий діабетичний набряк центру сітківки ока (макули), що супроводжується зниженням гостроти або іншими розладами зору.

Описані випадки розвитку застійної недостатності серця при прийомі цих ліків.

Умови і терміни зберігання

Потрібно зберігати Глютазон в оригінальній упаковці при температурі 15-30°С. Термін придатності таблеток – 3 роки.