Даний препарат належить до гипогликемизирующим засобів, за винятком інсулінів.

Діюча речовина є натрийзависимым транспортером глюкози 2 (НЗТГ2) у проксимальних канальцях нирок і несе відповідальність за реабсорбцію фільтрованої глюкози з просвіту їх просвітів. Це пов'язано з тим, що при діабеті підвищена реабсорбція глюкози в нирках, що тягне за собою підвищення її вмісту в крові.

Активний компонент викликає підвищення екскреції глюкози з сечею, викликаючи осмотичний діурез. Зазначений ефект веде до пониження тиску, втрати калорій і зниження маси тіла.

Ефективність препарату не залежить від інсуліну.

В ході досліджень було показано, що застосування ліків перед їжею призводить до зниження постпрандіальної глікемії.

Склад і форма випуску

Основні активні речовини: в 1 таблетці, вкритій оболонкою, міститься канаглифлозина гемігідрату у кількості, що відповідає 100 мг або 300 мг канаглифлозина.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза, натрію кроскармелоза, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат, частково гідролізований спирт полівініловий, титану діоксид, макрогол 3350, тальк, таблетки по 100 мг - заліза оксид жовтий.

Свідчення

Препарат застосовують дорослим пацієнтам з цукровим діабетом 2 типу з метою контролю глікемії.

Він показаний для лікування пацієнтів, які не можуть застосовувати метформін через непереносимість або протипоказань, і у яких дієта і фізичні вправи не дозволяють досягти адекватного контролю глікемії.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

У педіатрії препарат не застосовують.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат не рекомендується застосовувати вагітним жінкам тільки за суворими показаннями, визначаються лікарем.

Якщо необхідно проводити прийом препарату у період грудного годування, лактацію припиняють.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована початкова доза препарату - 100 мг один раз на день. Для пацієнтів, які добре переносять лікування в дозі 100 мг, проте вимагають додаткового контролю глікемії дозу можна підвищити до 300 мг один раз на день за умови, що розрахункова швидкість клубочкової фільтрації пацієнта ≥ 60 мл / хв / 1,73 м 2 або CrCl ≥ 60 мл / хв.

Слід проявляти обережність при збільшенні дози пацієнтам старше 75 років, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями та іншим пацієнтам, для яких викликаний канаглифлозином діурез на початку лікування становить небезпеку. У пацієнтів з ознаками зменшення об'єму міжклітинної рідини рекомендується коригувати цей стан перед початком прийому ліків.

При застосуванні препарату в якості додаткової терапії при лікуванні інсуліном або стимулятором секреції інсуліну (наприклад, сульфонілсечовини) слід застосовувати нижчу дозу інсуліну або стимулятора секреції інсуліну для зниження ризику гіпоглікемії.

Передозування

При передозуванні може спостерігатися посилення побічних реакцій.

Побічні ефекти

Препарат зазвичай добре переноситься, якщо використовується в рекомендованих дозах.

Можуть спостерігатися такі реакції:

  • гіпоглікемія при застосуванні у комбінації з інсуліном або сульфонілсечовини;

  • постуральне запаморочення, непритомність;

  • запор, спрага, нудота;

  • поліурія або полакіурія, інфекції сечовивідних шляхів;

  • вульвовагінальний кандидоз.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці. Не слід перевищувати строки зберігання.

Температура зберігання не повинна перевищувати 30 °С. Температурні відхилення можуть змінити властивості препарату, тому його слід завжди зберігати в оригінальній упаковці.