Даний лікарський засіб відноситься до препаратів, що використовуються при терапії цукрового діабету, іншим цукрознижуючу засобів, крім інсулінів.

Дія препарату визначається ефектом від застосування його основної діючої речовини дулаглутида, який є агоністом рецепторів глюкагоноподобного пептиду 1 (ГПП-1).

Особливості механізму дії препарату на клітини і молекули самих клітин роблять його придатним до підшкірного введення один раз на тиждень.

Дулаглутид має резистентністю до розщеплення дипептидилдипептидазою-4, а також великими розмірами. Як наслідок, сповільнюється абсорбція і знижується нирковий кліренс.

Молекулярну формулу дулаглутида сконструювали таким чином, щоб попереджати імунну відповідь, який залежить від Fcγ-рецепторів, і знижує иммуногенный потенціал.

Препарат володіє комплексом гіпоглікемізуючих ефектів. При підвищеній концентрації глюкози молекули дулаглутида внаслідок обмінних процесів призводять до вивільнення інсуліну.

Дулаглутид має властивість пригнічувати виділення глюкагону, значно підвищений у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет II-го типу. При низьких концентраціях глюкагону викликає зниження вироблення глюкози. Дулаглутид також здатний сповільнювати випорожнення шлунка.

Склад і форма випуску

Основною діючою речовиною є дулаглутид.

В якості допоміжних речовин виступають: натрію цитрат, кислота лимонна, моногідрат, манить, полісорбат, вода для ін'єкцій.

Надходить у продаж у формі ін'єкційного розчину, заправленого в шприц-ручку, яка містить 0,75 мг або 1,5 мг дулаглутида.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують у лікуванні дорослих пацієнтів, що страждають цукровим діабетом II-го типу.

В монотерапії застосовується в тих випадках, коли спеціальна дієта і підвищення фізичних навантажень нездатні забезпечувати належний глікемічний контроль у пацієнтів, які не можуть з різних причин приймати препарати з метформіном (якщо у пацієнта є непереносимість або інші протипоказання).

Також препарат застосовують у комбінованій терапії у комбінації з іншими лікарськими засобами, які знижують рівень глюкози в крові, у тому числі інсулін (коли їх застосування у поєднанні з дієтою та фізичними навантаженнями не забезпечує належного глікемічного контролю).

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Також протипоказано застосування при:

- медуллярной карциномі щитовидної залози в анамнезі;

- синдром множинної ендокринної неоплазії II типу 2.

Не рекомендується застосування у пацієнтів, які страждають важкими порушеннями роботи нирок.

Дана лікарська форма препарату не може застосовуватися в педіатрії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При лікуванні вагітних жінок препарат застосовувати не рекомендується, оскільки він показав свою токсичність на плід.

На час лікування лактацію (грудне годування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Препарат вводиться підшкірно в область живота, незалежно від прийому їжі.

Застосування у монотерапії становить 0,75 мг 1 раз на тиждень.

Застосування в якості додаткової терапії застосовується в дозі 1,5 мг 1 раз на тиждень (у віці старше 75 років - 0,75 мг 1 раз на тиждень.

Застосування даного препарату призводить до зниження рівня цукру в крові, як наслідок, необхідно передбачити зниження дози інсуліну сульфонілсечовини або інсуліну, щоб нівелювати ризики виникнення гіпоглікемії.

Застосування протидіабетичних препаратів завжди вимагає регулярного моніторингу рівня цукру в крові.

Передозування

Передозування може призвести до виникнення гіпоглікемії, а також до шлунково-кишкових розладів.

Лікування – симптоматичне.

Побічні ефекти

Зазвичай застосування даного препарату переноситься добре.

Можливе виникнення гіпоглікемічної реакції (різке падіння рівня цукру в крові).

У деяких випадках виникають такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, біль у животі;

- диспепсія, запор, підвищена стомлюваність;

- синусова тахікардія, атріовентрикулярна блокада I ступеня;

- гострий панкреатит.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Даний лікарський засіб слід зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не нижче 2 і не вище 8°С. Після того, як ручкою почали користуватися, її вміст зберігає свої властивості протягом 2 тижнів за умови зберігання при температурі не вище 30°С.