Лікарський препарат Остеовіт це повний набір вітамінів у поєднанні з мінералами для компенсації нестачі кальцію, фосфору і вітамінів в організмі людини.

Склад і форма випуску

Остеовіт проводиться у вигляді твердих желатинових капсул з жовтим ковпачком та корпусом білого кольору, всередині капсули-білий або майже білий порошок.

Основними діючими речовинами препарату є: кальцій, фосфор, вітамін А, вітамін В, вітамін С, вітамін D 3. Також до складу Остеовита входять додаткові компоненти: крохмаль картопляний, кальцію стеарат і барвники. В картонній пачці блістери упаковані в кількості 3 чи 6 штук по 10 капсул у кожному.

Показання до застосування

Остеовіт застосовують для лікування і профілактики: дефіциту в організмі кальцію і вітаміну D 3, при; остеопорозі і остеомаляції, при переломах і артриті. Також препарат використовують у лікувально-профілактичних цілях при рахіті, в період оптимального росту у підлітків і дітей і підвищених фізичних навантаженнях.

Протипоказання

Капсули Остеовіт протипоказані пацієнтам з високою чутливістю до складових речовин препарату, при гіперкальціємії, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гострих і хронічних захворюваннях печінки і нирок, хронічному панкреатиті. Препарат має протипоказання і при органічних ураженнях серця, сечокам'яній хворобі, хронічному гломерулонефриті, активних формах туберкульозу, нефролітіазі, саркоїдозі, а також маленьким дітям до 5 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Прийом препарату Остеовіт в період вагітності і лактації припустимо тільки після рекомендації лікаря і під його наглядом.

Спосіб застосування та дози

Препарат Остеовіт застосовується і призначається:

-дорослим пацієнтам по 1 - 2 капсули 3 - 4 рази протягом 24 годин;

-пацієнтам у віці від 5 до 11 років по 1 - 2 капсули 2 рази на добу;

-дітям від 12 років по 1-2 капсули 2-3 рази на добу.

Тривалість лікування один місяць, після чого слід зробити перерву на один тиждень і, якщо є необхідність, продовжити терапію в тому ж порядку.

Передозування

Симптомами передозування лікарським засобом є: запаморочення, анорексія, блювання, запори, слабкість, нудота, головний біль, гіперкальціємія, міалгія, гіперкальціурія, порушення роботи нирок, печія, підвищення артеріального тиску, діарея, кристалурія.

У разі передозування пацієнту варто провести симптоматичне лікування, відмінити прийом препарату, призначити дієту з мінімальною кількістю кальцію.

Побічні ефекти

Препарат Остеовіт добре переносимо пацієнтами, але в окремих випадках при значному перевищенні дози, може виникнути гиперкальцимия,

запаморочення, головні болі, сонливість, порушення сну, пітливість. Також блювота, нудота, діарея, втрата апетиту, підвищення кислотності шлункового соку, артеріальна гіпертензія, тромбоцитоз, нейтрофільний лейкоцитоз. Можливі алергічні реакції: припливи крові до обличчя, бронхоспазм, шкірний висип, свербіж, кропив'янка, не виключаючи гіпертермію, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк. Якщо препарат Остеовіт приймати дуже довгий час і в завищених дозах, рівень кальцію в крові і сечі може бути вище норми, крім того можуть виникнути зміни показників сечі і кальциноз м'яких тканин, нирок, легень, судин. Також: аритмія, гіперурикемія, гіперглікемія, парестезія, порушення функціональної діяльності нирок, випадання волосся, сухість і тріщини на долонях і ступнях, себорейна висип.

Умови і терміни зберігання

Зберігати Остеовіт слід в темному місці, при кімнатній температурі, яка не перевищує + 25 за Цельсієм, також препарат не повинен бути доступний дітям. Термін придатності лікарського засобу 2 роки. Відпуск з аптек проводиться без рецепта.