Це вітамінно-мінеральний комплекс. Кальцій бере участь у процесах згортання крові, м'язових, нейронних реакціях, активізує ряд ферментів і гормонів, має антиалергічну, протизапальну дію, необхідний для нормального формування кісток, волосся, нігтів, зубів, впливає на рівень інсуліну і глюкози. Вітамін D регулює кальцій-фосфорний обмін речовин в організмі, сприяє активному всмоктуванню фосфору і кальцію з кишечника, кращому їх засвоєнню в кістках. Фосфор є структурним елементом кісток, зубів, бере участь у метаболізмі білків, жирів, вуглеводів. Вітамін А — жиророзчинний вітамін. Є сильним антиоксидантом. Бере участь в окисно-відновних процесах, регуляції синтезу білків, сприяє нормальному обміну речовин, необхідний для формування кісток, зубів, волосся, жирових накопичень, необхідний для нормальної роботи імунної системи, уповільнює процеси старіння, благотворно впливає на зір, є потужним антиоксидантом, підвищує вміст "корисних жирів в крові (ЛВП). Вітамін В6 бере участь у синтезі гормону серотоніну, бере участь у синтезі білка, в т. ч. ферментів, гістаміну, гемоглобіну, ГАМК, глютамінової кислоти, знижує рівень холестерину в крові, поліпшує скоротність м'язів серця, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в активну форму. Бере участь у виробленні нейромедіаторів, необхідний для нормальної роботи нервової системи, печінки, бере участь в утворенні еритроцитів, сприяє засвоєнню білків, жирів, надає ліпотропних ефект. Зменшує спазми, судоми м'язів, оніміння кінцівок, діє як сечогінний. Вітамін С є потужним антиоксидантом, підсилює дію інших антиоксидантів, зміцнює імунну систему, впливає на синтез гормонів, регулює процеси кровотворення, нормалізує проникність капілярів, поліпшує здатність організму засвоювати кальцій, бере участь у синтезі колагену, що необхідно для росту кісток та хрящів.

Склад і форма випуску

Активні компоненти:

  • кальцій — 100 мг

  • фосфор — 77 мг

  • вітамін С — 15 мг

  • вітамін В6 — 0,4 мг

  • вітамін А — 1000 МО

  • вітамін Д3 — 100 МО.

Випускається Кальцинова у формі таблеток.

Свідчення

Показаний Кальцинова дітям:

- у період інтенсивного росту;

- при відсутності в раціоні молока, молочних продуктів;

- для зміцнення, захисту кісток і зубів.

Протипоказання

Ліки не використовується:

- при гіперчутливості до його компонентів;

- при гіперкальціємії;

- при гіперкальціурії;

- при сечокам'яній хворобі;

- при нефрокальцинозе;

- при первинному гіперпаратиреозі;

- при гипервитаминозах.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат застосовується в ці періоди за призначенням лікаря.

Препарат може проникати в грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Приймають препарат Кальцинова всередину. Таблетку слід повільно розсмоктувати у роті.

Стандартна профілактична доза для дітей 3-4 років — 1 таблетка на добу, лікувальна — 2-3 таблетки на добу; профілактична доза для дітей старше 4 років — 2 таблетки на добу, лікувальна — 4 таблетки на добу.

Тривалість застосування препарату встановлює лікар кожному хворому індивідуально, залежно від захворювання і стану (зазвичай місяць). Курс можна повторювати 2-3 рази на рік.

Передозування

Тривале використання препарату у високих дозах призводить до розвитку гіперкальціємії, гіпервітамінозу А і Д. Прояви гіперкальціємії включають нудоту, слабкість, болі в животі, сонливість, анорексію, блювання, погане самопочуття, полідипсію, запор, підвищену стомлюваність, депресію, поліурію (рясне виділення сечі), дратівливість. Також можливі порушення ритму серця, артралгія (біль у суглобах), артеріальна гіпертензія, міалгія (біль у м'язах).

Лікування передозування передбачає скасування препарату, прийняття великої кількості рідини.

Побічні ефекти

Можливі побічні ефекти ліків включають: нудоту, біль у верхній частині живота, часте сечовипускання, запори, брадикардію (урежение частоти скорочень серця), діарею, блювання, набряки нижніх кінцівок, гіперкальціємію, алергічні реакції, гиперкальциурию (підвищений вміст кальцію в сечі).

Умови і терміни зберігання

Зберігати Кальцинова в недоступному для дитини місці в оригінальній упаковці при температурі до +25°С. Термін придатності — два роки.