Це полівітамінний комплекс з комплексом рослинних екстрактів, заліза. Препарат призначений для підтримки серця, кровотоку за рахунок наявності кардиотропных рослинних екстрактів, підвищує працездатність, покращує загальний стан організму, забезпечуючи його необхідною кількістю вітамінів, заліза.

Залізо є важливим мікроелементом організму людини. Залізо бере участь у процесах внутрішньоклітинного обміну, кровотворення, необхідно для утворення міоглобіну і гемоглобіну, забезпечує транспортування кисню в організмі, впливає на метаболізм вітамінів групи В, нормалізує роботу щитовидної залози, входить до складу деяких ферментів, що необхідно для процесів росту, регулює імунітет (активність інтерферону, клітин-кілерів), має детоксикаційну дію, є компонентом безлічі окислювальних ферментів, попереджає розвиток анемії, покращує стан нігтів, шкіри, волосся.

Вітамін В1 необхідний для нормального росту і розвитку, належної роботи серця, нервової, травної систем. Бере участь у вуглеводному, жировому, енергетичному, білковому, водно-сольовому обміні, регулює діє на діяльність нервової системи. Покращує настрій, розумові здібності, оптимізує роботу мозку. Покращує здатність до навчання, нормалізує апетит, покращує циркуляцію крові, бере участь в кровотворенні. Має властивості антиоксиданта.

Вітамін В2 бере участь у всіх видах обмінних процесів, необхідний для швидкої адаптації зору в темряві, запобігає катаракту, знижує втому очей. Знижує негативний вплив токсинів на дихальні шляхи. Необхідний для утворення антитіл, еритроцитів, для регуляції росту, репродуктивної функції. Покращує стан шкіри, нігтів, слизових оболонок, росту волосся.

Вітамін В6 бере участь у синтезі гормону серотоніну, бере участь у синтезі білка, в т. ч. ферментів, гістаміну, гемоглобіну, ГАМК, глютамінової кислоти, знижує рівень холестерину в крові, поліпшує скоротність м'язів серця, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в активну форму. Бере участь у виробленні нейромедіаторів, необхідний для нормальної роботи нервової системи, печінки, бере участь в утворенні еритроцитів, сприяє засвоєнню білків, жирів, надає ліпотропних ефект. Зменшує спазми, судоми м'язів, оніміння кінцівок, діє як сечогінний.

Вітамін В12 запобігає анемії, важливий для нормального росту, апетиту, посилює імунітет, регулює функцію кровотворних органів, підтримує роботу нервової системи, покращує концентрацію, пам'ять, рівновагу, необхідний для репродуктивного здоров'я, бере участь у реакціях утворення ДНК, метаболізмі вуглеводів і жирів, посилює синтез, а також здатність до накопичення білків, попереджає жирову інфільтрацію печінки,бере участь у процесах переносу водню, підвищує споживання кисню клітинами в умовах гіпоксії.

Вітамін С є потужним антиоксидантом, підсилює дію інших антиоксидантів, зміцнює імунну систему, впливає на синтез гормонів, регулює процеси кровотворення, нормалізує проникність капілярів, поліпшує здатність організму засвоювати кальцій, бере участь у синтезі колагену, що необхідно для росту кісток та хрящів.

Нікотинамід бере участь у метаболізмі жирів, амінокислот, білків, пуринів, гликогенолизе, тканинному диханні, регулює окислювально-відновні процеси. Він необхідний для оптимального функціонування травної системи, нормалізує концентрацію ліпопротеїнів крові, розширює дрібні судини, покращуючи мікроциркуляцію крові.

Глід проявляє позитивну хронотропна, дромотропна, інотропну дію і негативний батмотропна дія, покращує коронально-миокардный кровотік.

Пустирник має м'яку кардіотропну дію, уповільнює частоту серцевих скорочень, проявляє м'яку седативну дію.

Склад і форма випуску

Діючі компоненти (на 1 мл):

  • заліза (ІІІ) натрію цитратный комплекс — 0,333 мг (соотв. 0,1 мг заліза)

  • тіаміну хлорид-гідрохлорид (вітамін В1) — 0,02 мг

  • рибофлавін (вітамін В2) — 0,0285 мг

  • нікотинамід (вітамін РР) — 0,2 мг

  • піридоксину гідрохлорид (вітамін В6) — 0,02 мг

  • ціанокобаламін (вітамін В12) — 0,05 мкг

  • аскорбінова кислота (вітамін С) — 1 мг

  • настоянка глоду — 1 мг

  • настоянка трави пустирника — 0,5 мг.

Випускається Біовіталь Класик у формі розчину для прийому всередину.

Свідчення

Біовіталь Класик застосовується:

- для профілактики/лікування дефіциту заліза, гіпо - та авітамінозів;

- при захворюваннях нервової, серцево-судинної системи (нервовому напруженні, порушення сну, дискомфорт в області серця внаслідок стресу);

- при підвищеному фізичному, психічному напрузі;

- в період одужання після важких і/або тривалих захворювань, у т. ч. інфекційних;

- при втраті крові;

- в післяопераційному періоді;

- як тонізуючий засіб.

Протипоказання

Біовіталь Класик не застосовують:

- при непереносимості компонентів препарату;

- при гемохроматозі;

- при сидероахрестической анемії;

- дітям до 14 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Може застосовуватися за рішенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Біовіталь Класик застосовують внутрішньо перед або разом з їжею.

Стандартна профілактична доза для дорослих — 20 мл три рази на добу.

Тривалість лікування визначають індивідуально.

Передозування

Симптоми: геморагічний гастроентерит, блювання, біль в епігастральній області, колапс, ацидоз, диспное, зниження згортання крові.

Лікування включає промивання шлунка, застосування сорбентів, підтримку кровообіг, контроль рівня заліза в крові, прийом антидоту — бікарбонатного або фосфатного буфера.

Побічні ефекти

Гастроінтестинальні розлади: запор або діарея, нудота, відчуття дискомфорту в животі.

Загальні порушення: прояви гіперчутливості (у т. ч. анафілаксія, алергічний дерматит, висипання, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке).

Умови і терміни зберігання

Зберігати Біовіталь Класик не більше 21 місяця при температурі до +25 °С.