Це вітамінно-мінерально-рослинний комплекс.

Женьшень покращує рефлекторну діяльність, посилює процеси збудження в нейронах кори, стовбурових відділах головного мозку, поліпшує рефлекторну діяльність, активізує обмін речовин.

Вітамін С є потужним антиоксидантом, підсилює дію інших антиоксидантів, зміцнює імунну систему, впливає на синтез гормонів, регулює процеси кровотворення, нормалізує проникність капілярів, поліпшує здатність організму засвоювати кальцій, бере участь у синтезі колагену, що необхідно для росту кісток та хрящів.

Вітамін В1 необхідний для нормального росту і розвитку, належної роботи серця, нервової, травної систем. Бере участь у вуглеводному, жировому, енергетичному, білковому, водно-сольовому обміні, регулює діє на діяльність нервової системи. Покращує настрій, розумові здібності, оптимізує роботу мозку. Покращує здатність до навчання, нормалізує апетит, покращує циркуляцію крові, бере участь в кровотворенні. Має властивості антиоксиданта.

Вітамін В2 бере участь у всіх видах обмінних процесів, необхідний для швидкої адаптації зору в темряві, запобігає катаракту, знижує втому очей. Знижує негативний вплив токсинів на дихальні шляхи. Необхідний для утворення антитіл, еритроцитів, для регуляції росту, репродуктивної функції. Покращує стан шкіри, нігтів, слизових оболонок, росту волосся.

Нікотинамід (В3) бере участь у метаболізмі жирів, амінокислот, білків, пуринів, гликогенолизе, тканинному диханні, регулює окислювально-відновні процеси. Він необхідний для оптимального функціонування травної системи, нормалізує концентрацію ліпопротеїнів крові, розширює дрібні судини, покращуючи мікроциркуляцію крові.

Вітамін В6 бере участь у синтезі серотоніну, бере участь у синтезі білка, в т. ч. ферментів, гістаміну, гемоглобіну, ГАМК, глютамінової кислоти, знижує рівень холестерину в крові, поліпшує скоротність м'язів серця. Бере участь у виробленні нейромедіаторів, необхідний для нормальної роботи нервової системи, печінки, бере участь в утворенні еритроцитів, сприяє засвоєнню білків, жирів, надає ліпотропних ефект. Зменшує спазми, судоми м'язів, оніміння кінцівок, діє як сечогінний.

Вітамін В12 запобігає анемії, важливий для нормального росту, апетиту, посилює імунітет, регулює функцію кровотворних органів, підтримує роботу нервової системи, покращує концентрацію, пам'ять, рівновагу, необхідний для репродуктивного здоров'я, бере участь у реакціях утворення ДНК, метаболізмі вуглеводів і жирів, посилює синтез, а також здатність до накопичення білків, попереджає жирову інфільтрацію печінки,бере участь у процесах переносу водню, підвищує споживання кисню клітинами в умовах гіпоксії.

Пантотенова кислота (В5) бере участь у вуглеводному, жировому обміні, прискорює процеси регенерації, стимулює утворення кортикостероїдів.

Фолієва кислота бере участь у процесі регуляції кровотворення, підтримує імунну систему, позитивно впливає на роботу кишечника, печінки, бере участь в окисно-відновних процесах, сприяє нормальному утворенню, функціонування лейкоцитів. Вона необхідна для біосинтезу білків, позитивно впливає на роботу мозку, підтримує імунну систему. Грає найважливішу роль при вагітності.

Цинк нормалізує функції нервової, імунної систем, регулює діяльність статевих залоз, прискорює окислення жирів.

Кальцій бере участь у процесах згортання крові, м'язових, нейронних реакціях, активізує ряд ферментів і гормонів, має антиалергічну, протизапальну дію, необхідний для нормального формування кісток, волосся, нігтів, зубів, впливає на рівень інсуліну і глюкози.

Фосфор є структурним елементом кісток, зубів, бере участь у метаболізмі білків, жирів, вуглеводів.

Йод входить до складу гормонів щитовидної залози, нормалізує роботу нервової системи, бере участь у білковому, водно-електролітному, жировому обмінах, регулює вуглеводний обмін, роботу імунної системи.

Залізо є важливим мікроелементом організму людини. Залізо бере участь у процесах внутрішньоклітинного обміну, кровотворення, необхідно для утворення міоглобіну і гемоглобіну, забезпечує транспортування кисню в організмі, впливає на метаболізм вітамінів групи В, нормалізує роботу щитовидної залози, входить до складу деяких ферментів, що необхідно для процесів росту, регулює імунітет (активність інтерферону, клітин-кілерів), має детоксикаційну дію, є компонентом безлічі окислювальних ферментів, попереджає розвиток анемії, покращує стан нігтів, шкіри, волосся.

Склад і форма випуску

Діючі компоненти:

 • екстракт женьшеню — 50 мг

 • вітамін В1 — 1,5 мг

 • вітамін В2 — 2,5 мг

 • вітамін В6 — 1 мг

 • вітамін В12 — 1 мкг

 • нікотинамід — 25 мг

 • вітамін В5 — 5 мг

 • фолієва кислота — 0,3 мг

 • вітамін С — 50 мг

 • цинк — 15 мг

 • кальцій — 75 мг

 • фосфор — 58 мг

 • йод — 100 мкг

 • залізо — 30 мг.

Випускається Гинвит у формі капсул.

Свідчення

Гинвит застосовується:

- для профілактики/лікування гіпо-, авітамінозів;

- при підвищеному фізичному, психічному напрузі;

- в період одужання після важких і/або тривалих захворювань, у т. ч. інфекційних;

- при неповноцінному, незбалансованому харчуванні.

Протипоказання

Гинвит не застосовують:

- при непереносимості компонентів препарату;

- при дисфункції нирок;

- при гипервитаминозах;

- при стійкій артеріальній гіпертензії;

- при станах, що супроводжуються підвищеною збудливістю;

- при епілепсії;

- при гострих інфекційних захворюваннях;

- дітям.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не застосовується.

Спосіб застосування та дози

Гинвит застосовують внутрішньо після їди.

Стандартна доза — 1 капсула 1-2 рази на добу.

Тривалість лікування визначають індивідуально.

Передозування

Симптоми: підвищення артеріального тиску, порушення сну, прискорене серцебиття, біль в області серця.

Терапія — симптоматична.

Побічні ефекти

Можливі прояви гіперчутливості (у т. ч. анафілаксія, алергічний дерматит, висипання, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке), диспептичні розлади, тахікардія, головний біль, підвищення артеріального тиску, підвищена нервова збудливість.

Умови і терміни зберігання

Зберігати Гинвит не більше двох років при температурі до +25 °С.