Цинковитал не є лікарським препаратом і застосовується при дефіциті цинку і вітаміну С, які відіграють дуже важливу роль у нормальному функціонуванні організму людини.

Дефіцит цих вітамінів викликає неповноцінне та незбалансоване харчування. Аскорбінова кислота і цинк не виробляються людським організмом, а надходять тільки з їжею. Дія препарату знімає запалення і гальмує розвиток алергічних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, відновлює функції підшлункової і щитовидної залози, регулює рівень цукру в крові, поліпшує жовчовиділення. Сприяє регенерації тканини, згортання крові, вуглеводному і білкового обміну, регулювання окисно-відновних процесів, захищає гормони надниркових залоз від руйнування, впливає на кількість тромбоцитів, еритроцитів і стійкість судинних клітин. Фармакологічна активність препарату призводить до стимуляції роботи мозку, покращує пам'ять і концентрацію уваги, а також здатності протистояти нервове перенапруження. Цинк бере активну участь у процесі утворення колагенових волокон і оновлення клітин шкіри.

Препарат, надають антисептичну, протиалергічну та противірусну дію.

Форма випуску, склад

Препарат Цинковитал виробляють у вигляді таблеток для розсмоктування.

У складі 1 таблетки містяться такі компоненти: кислота аскорбінова (50 мг) і цинк (8 мг).

3 блістери В пачці, в кожному по 10 таблеток.

Показання до застосування

Препарат Цинковитал застосовують як БАДа (біологічно активної добавки до їжі, як додаткове джерело цинку. Також препарат застосовують у складі комплексного лікування при запальних та алергічних захворюваннях шкіри, випадіння волосся, вугрової висипки, повному або осередковому облисінні. Цинковитал є ефективним засобом при затримці розвитку і росту у дітей.

Протипоказання

Препарат Цинковитал, як правило, не викликає будь-яких негативних реакцій і добре переноситься, але все ж, протипоказано застосування особам з наявністю індивідуальної несприйнятливості складових компонентів і діти у віці до 4 років.

Період вагітності і грудного вигодовування

Застосування препарату Цинковитал під час вагітності та годування груддю не має протипоказань, але перед початком варто проконсультуватися з лікарем.

Спосіб застосування

Препарат Цинковитал необхідно розсмоктувати.

Рекомендована доза для дітей з 4 до 14 років 1 таблетка на добу.

Дорослим і дітям старше 14 років по 1 таблетці 2-3 рази в день.

Перед тим як почати терапію обов'язково зверніться до лікаря за консультацією.

Тривалість застосування визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

Передозування

Випадки передозування препаратом Цинковитал ніде не описані, якщо дотримуватися дозування зазначеної в інструкції по застосуванню інтоксикації не може бути.

Побічні реакції

Інформація про виявлення побічних реакцій під час застосування препарату Цинковитал відсутня.

Якщо застосування препарату викликало прояв побічних ефектів варто порадитися з лікарем щодо подальшого застосування.

Умови зберігання

Зберігати препарат Цинковитал слід при температурі не більше +25 °С, у місці без потрапляння прямих сонячних променів і вологи. Подалі від дітей.

Термін придатності 2 роки від дати виробництва.

З аптек препарат відпускають без рецепта лікаря.