Це вітамінний засіб. Містить комплекс вітамінів, необхідних для нормального перебігу метаболічних процесів. Вони сприяє корекції обмінних процесів, збільшення енергетичних ресурсів, поліпшенню загального стану організму, підвищенню його стійкості до несприятливих факторів. Вітаміни виконують каталітичну функцію, входячи до складу активних центрів багатьох ферментів, можуть як екзогенних прогормонов або гормонів брати участь в гуморальній регуляції. Більшість вітамінів не виробляються в людському організмі, і тому повинні надходити з їжею.

Вітамін А бере участь сприяє нормальному обміну речовин, регуляції синтезу білків, необхідний для нормальної роботи імунної системи, благотворно впливає на зір, уповільнює процеси старіння, є потужним антиоксидантом, підвищує рівень "корисних жирів у крові.

Вітамін С — потужний антиоксидант, посилює вплив інших антиоксидантів, впливає на синтез гормонів, зміцнює імунну систему, регулює процеси кровотворення, покращує здатність засвоювати кальцій організмом, нормалізує проникність капілярної стінки, бере участь у синтезі колагену, необхідного для росту кісток, хрящів.

Холекальциферол (Д3) регулює кальцій-фосфорний обмін, посилює реабсорбцію фосфору нирками, всмоктування кальцію в кишечнику.

Вітамін Е є активним антиоксидантом, запобігає пошкодженню клітинних структур вільними радикалами. Бере участь у процесах тканинного дихання, обміні вуглеводів, жирів, біосинтезі гема, білків, проліферації клітин, багатьох інших метаболічних процесах.

Вітаміни групи B нормалізують роботу серцево-судинної, нервової систем, покращують роботу кишечника, беруть участь в зростанні клітин, енергообміні, сприяють зміцненню імунітету, опірності організму різним інфекціям.

Склад і форма випуску

Діючі компоненти:

вітамін D — 100 МО;

вітамін А — 1600 МО;

вітамін В1 — 1 мг;

вітамін В2 — 1 мг;

вітамін В6 — 1 мг;

вітамін В12 — 1 мкг;

нікотинамід — 15 мг;

вітамін С — 45 мг;

пантотенова кислота — 2,5 мг.

Свідчення

Показаний Гровит:

- для профілактики/лікування порушень обміну речовин, гіповітамінозів, дефіциту мінералів;

- для зміцнення імунітету;

- для поліпшення адаптаційних можливостей організму;

- у період активного росту дітей.

Протипоказання

Препарат Гровит не застосовують:

- при непереносимості компонентів;

- при гипервитаминозах.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Дослідження безпеки застосування цього лікарського засобу не проводили в достатній мірі, тому в період вагітності, годування груддю його застосування не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Препарат Гровит застосовують всередину (спочатку розжовувати, а потім ковтати).

Стандартна профілактична доза для дорослих, дітей віком від 14 років — 1 таблетка 2 рази на добу; для дітей від 3 до 13 років — 1 таблетка 1 раз на добу. Тривалість прийому — за рекомендацією лікаря.

Передозування

Симптоми: прояви гіперчутливості (висип, почервоніння, свербіж).

Потрібна відміна препарату, проведення симптоматичної терапії.

Побічні ефекти

Імунні розлади: прояви алергії (еритема, кропив'янка, свербіж, висип, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк), у т. ч. анафілактичний шок.

Травні розлади: печія, нудота, болі в наджелудочной області.

Умови і терміни зберігання

Зберігати препарат Гровит при температурі від +8 до +15°C не більше 18 років.