Ретинолу Ацетат (Вітамін А) відноситься до групи простих препаратів вітаміну А. Препарат має загальзміцнювальну дію, приводить в норму тканинний обмін, позитивно впливає на функцію потових, сальних і слізних залоз, підвищує стійкість організму до інфекцій і захворювань кишечника, стимулює регенерацію шкіри і це далеко не повний список властивостей даного засобу.

Перед застосуванням вітаміну А обов'язково слід проконсультуватися з лікарем.

Склад і форма випуску

Препарат Ретинолу Ацетат (Вітамін А) виробляють у вигляді м'яких желатинових капсул жовтого кольору, всередині яких масляниста золотисто-жовта рідина.

Діючим компонентом препарату є ретинолу ацетат 11,4 мг (33000 МО), що відповідає вітаміну А ацетату 22 мг (1500000 МО).

Допоміжні компоненти у складі: олія соняшникова, желатин, метилпарабен, гліцерин.

Упакований препарат у коробку з картону по 1,3 або 5 блістерів з 10 капсулами у кожному.

В упаковці для стаціонару міститься 240 таких блістерів.

Свідчення

Препарат Ретинолу Ацетат (Вітамін А) застосовують для лікування А-гіповітамінозу та А-авітамінозу, захворювань очей, таких як: пігментний ретиніт, гемералопія, ксерофтальмія, поверхневий кератит, кон'юнктивіт, ураження рогівки, екзематозне ураження повік і піодермія.

Прийом препарату показаний в якості комплексного лікування при цирозі печінки, рахіті, хронічних і гострих бронхолегеневих захворюваннях, запальних і виразково-ерозивних ураженнях кишечника, гострих респіраторних захворюваннях, які протікають на тлі ексудативного діатезу.

Також показанням для застосування є колагенози і гіпотрофія, при патологічних процесах шкіри (опіки, відмороження, рани, фолікулярний дискератоз, іхтіоз, старечий кератоз, деякі форми екземи, туберкульоз шкіри та псоріаз).

Протипоказання

Протипоказаннями для застосування препарату Ретинолу Ацетат (Вітамін А) є:

• гіперчутливість до компонентів, які входять до складу;

• серцева недостатність II-III ступеня;

• хронічний панкреатит;

• гострий і хронічний нефрит;

• жовчнокам'яна хвороба;

• гіпервітаміноз А;

• ожиріння;

• передозування ретиноїдів;

• хронічний алкоголізм;

• гіперліпідемія;

• саркоїдоз;

• діти до 7 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Ретинолу Ацетат (Вітамін А) під час вагітності і в період годування протипоказаний, так як містить високу дозу вітаміну А.

Спосіб застосування та дози

Препарат Ретинолу Ацетат (Вітамін А) приймають перорально (всередину) через 10-15 хвилин після прийому їжі.

Рекомендована доза дорослим пацієнтам становить по 1 капсулі (33000 МО) 1 раз протягом доби, кожен день.

Максимально допустима разова доза – 1-2 капсули, добова – 3 капсули. Якщо приймати препарат у дозах, які перевищують рекомендовану, необхідно враховувати, що високі дози вітаміну А можуть призвести до розвитку гіпервітамінозу А.

При таких захворюваннях як: гемералопія, ксерофтальмія, пігментний ретиніт і захворювання шкіри, препарат призначають по 1-3 капсули на день у комплексі з рибофлавіном 0,02 г на добу, дозування залежить від тяжкості самого захворювання.

Тривалість терапії препаратом становить від 1 місяця до 3 місяців.

Передозування

Передозування препаратом Ретинолу Ацетат (Вітамін А) може викликати: сильний головний біль, сонливість, запаморочення та сплутаність свідомості, судоми, порушення зору, нестримну блювання, дратівливість, діарею і тяжке зневоднення організму. На другий день після інтоксикації може з'явитися висипка, яка потім лущиться, лущення крупношаровые і, як правило, починаються з особи. Також отруєння препаратом може призвести до кровоточивості ясен, лущення губ, сухість у роті, пальпації довгих трубчастих кісток, болів в м'язах і суглобах.

Застосовують симптоматичне лікування, в якості антидоту призначається тироксин та аскорбінову кислоту.

Побічні ефекти

Застосування препарату Ретинолу Ацетат (Вітамін А) може викликати такі побічні ефекти: втрата апетиту, біль у шлунку, сухість у роті, нудота, гепатотоксичність явища, блювання, портальна гіпертензія, сухість і тріщини шкіри губ, підшкірний набряк, жовто-оранжеві плями на долонях, підошвах і в області носогубного трикутника. Іноді в перший день лікування можуть виникати плямисто-папульозні сверблячі висипання, в цьому випадку слід відмінити прийом препарату. Також можливі: астенія, сонливість, надмірна втомлюваність, дискомфорт, дратівливість, головний біль, порушення зору, внутрішньоочна гіпертензія та порушення ходи.

Прийом капсул може супроводжуватися такими негативними реакціями, як: олігоменорея, ніктурія, полакіурія, поліурія, біль у кістках, судоми, зміни на рентгенограмах кісток, гіпертермія, фотосенсибілізація, випадання волосся, зменшення маси тіла та гіперкальціємія.

При тимчасовій скасування прийому препарату або зменшення дози, всі вище перераховані ефекти проходять самостійно.

Умови і терміни зберігання

Препарат Ретинолу Ацетат (Вітамін А) слід зберігати при температурі 8-15°С, подалі від дітей і в оригінальній упаковці, в місці без попадання вологи і прямих сонячних променів.

Термін придатності препарату становить 24 місяці.

Відпуск з аптек провадиться без надання рецепта лікаря.