Склад і форма випуску

Діюча речовина – альфакальцидол, також містить допоміжні речовини. Проводиться у формі капсул.

Свідчення

Альфа Д3-Тева призначений для лікування остеопорозу різного походження, гіпопаратиреозу та псевдогипопаратиреоза; псевдодефицитного і гипофосфатемического (вітамін Д-залежному) рахіту і остеомаляції; при ацидозі нирок, в тому числі такому, яким супроводжують нефрокальциноз, адіпозогенітальная дистрофиея і пізній рахіт. Також ефективний для лікування остеодистрофії.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати при непереносимості одного з діючих речовин. Також не призначається при гіперкальціємії, гіперфосфатемії, гіпермагніємії, гапервитаминозе D, дітям до 3 років.

Не рекомендований (тобто слід застосовувати при крайньої необхідності і під медичним контролем), якщо у пацієнта діагностовано нефролітіаз, атеросклероз, хронічна серцева, ниркова недостатність, різних видах гранулематозов, туберкульоз в активній формі, при небезпеці виникнення гіперкальціємії.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не слід застосовувати у всіх трьох триместрах.

Спосіб застосування та дози

У разі, якщо немає особливих вказівок лікаря, Альфа Д3-Теву приймають по 1 мкг в день, тобто по 2 кап. з ранку, і 2 кап. - у вечірній час.

При рахіті й остеомаляції (від недоїдання) 1-3 мікрограмів на день. При гипофосфатемическом остеопорозі дозу допустимо підняти до 4 мкг, і до максимальної величини – 20 мкг в день. При гіпопаратеріозе - 1-4 мкг.

При Остеодистрофії, пов'язаної з недостатністю нирок, Альфа Д3-Теву приймають у дозі 0,5-2 мкг в день. Остеопороз різної етіології лікують за допомогою Альфа Д3-Тевы у добовій дозі 0,5-1 мкг.

Нирковий ацидоз та синдром Фанконі піддаються лікуванню Альфа Д3-Дорожній з розрахунку від 2 до 6 мкг в день, починаючи з невеликої дози і поступово її збільшуючи. Лікування проводиться під лабконтролем кількості фосфору і кальцію в крові пацієнта.

В дозуванні 0,25 мкг при добовій дозі 0,5 мкг приймають по 1 капсулі зранку і другий капсулі у вечірній час. При добовій дозі 1 мкг, відповідно, по 2 капсули вранці та ввечері.

Більш точну дозу призначає лікар. Він же може коригувати дозування в процесі лікування. У деяких випадках прийом може тривати декілька років.

Передозування

При передозуванні у пацієнта спостерігаються всі ознаки гіпервітамінозу D, які обумовлені явищем гіперкальціємії. Починаючи з ранніх і закінчуючи пізнім і хронічним гіпервітамінозом, аж до загибелі пацієнта.

Слід обов'язкова відміна препарату, промивання шлунка, симптоматичне лікування (гемодіаліз), прийом сорбентів.

Побічні ефекти

Прийом Альфа Д3-Тевы може викликати реакції з боку ШКТ у вигляді диспепсичних розладів зі стандартними для цієї реакції симптомами кишкових розладів. Можливі шкірні алергічні реакції, гіперкальціємія, у пацієнтів з проблемами роботи нирок може виникнути реакція гіперфосфатемії.

Умови і терміни зберігання

Зберігають строком до 3 років при температурі не вище 25°С.