Аквадетрим Вітамін D3 відноситься до групи препаратів вітаміну D та його аналогів, який грає важливу роль в регуляції обміну кальцію і фосфору в організмі. Дія препарату проявляється при такому захворюванні як, рахіт, розподіляючись і відкладаючись в кістках при їх зростанні.

Склад і форма випуску

Препарат Аквадетрим Вітамін D3 виробляють у вигляді прозорого безбарвного розчину з анісовим смаком і запахом.

Діючим компонентом препарату є колекальциферола (вітамін D3).

Допоміжні компоненти у складі: макроголглицерол ріцінолеат, натрію фосфат додекагідрат, сахароза, спирт бензиловий, кислота лимонна моногідрат, ароматизатор анісовий та вода очищена.

Упакований препарат у коробку з картону по 1 флакону (10 мл) з крапельним дозатором.

Свідчення

Препарат Аквадетрим Вітамін D3 застосовують для лікування і профілактики гіповітамінозу D і рахіту.

Також препарат показаний при порушеннях обміну кальцію, які викликали захворювання кісток (остеопороз різної форми, остеомаляція), при тетанії (порушення функціональної діяльності паращитовидних залоз), станах порушеного всмоктування (як результат хронічних хвороб кишечника, резекції шлунка або кишечнику, цирозу печінки).

Протипоказання

Протипоказаннями для застосування препарату Аквадетрим Вітамін D3 є:

• підвищена чутливість відповідно до компонентів препарату;

• туберкульоз;

• гіпервітаміноз D;

• гиперкальцинурия, гіперкальціємія;

• ниркова недостатність;

• спадкова непереносимість глюкозо-галактози, фруктози;

• мальабсорбція, сахароза-изольмальтозная недостатність;

• саркоїдоз;

• нефролітіаз.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Аквадетрим Вітамін D3 вагітним жінкам можна застосовувати тільки за рекомендацією лікаря, суворо дотримуючись рекомендованих доз. Так як тривалий прийом вітаміну D 3 у високих дозах або протягом тривалого часу, може викликати гиперкальцимию.

У період годування груддю застосовувати препарат необхідно з особливою обережністю, щоб не викликати передозування у дитини.

Спосіб застосування та дози

Препарат Аквадетрим Вітамін D3 приймають перорально під час їжі.

В 1 мл (приблизно 30 крапель), розчин застосовують у краплях з допомогою очної піпетки, одна крапля містить 500 МО.

При рахіті й остеомаляції препарат призначають у дозі по 1000-5000 МО (залежно від тяжкості захворювання та клінічної картини) на добу. Тривалість лікування становить від 30 до 40 днів. Після досягнення позитивного лікувального ефекту, слід призначати препарат для профілактики в дозі 500 МО на добу, до того часу, поки дитині не виконається 3 роки. Перерва прийому препарату роблять на період літніх місяців.

Для профілактики рахіту у новонароджених і немовлят препарат призначають вагітним жінкам і годуючим мамам. Під час вагітності призначають 1000 МО на добу, починаючи з 28 тижня або 500 МО протягом всієї вагітності. У період годування груддю Аквадетрим починають приймати з перших днів годування в дозі 500-1000 МО, до тих пір, поки препарат можна буде призначити дитині.

Якщо дитина народилася доношеною, призначати препарат йому можна вже з 4 тижні життя. Недоношеним дітям, близнюкам, дітям, які знаходяться на штучному вигодовуванні або в несприятливих екологічних (включаючи, побутових) умовах - з 2 тижня життя 1000-1500 МО на добу.

При патологічних процесах кісткової тканини, рахітоподібних захворюваннях, до яких призводить порушення в організмі обміну кальцію препарат застосовують відповідно до схем комплексної терапії цих захворювань. Зазвичай, починають лікування з дози 2000 МО, якщо препарат добре переноситься, через 3-5 днів дозу збільшують до 6-10 крапель (3000-5000 МО) протягом 4-6 тижнів. Після досягнення позитивного терапевтичного ефекту переходять на профілактичну дозу, яка становить 500-1500 МО на добу.

Передозування

Передозування препаратом Аквадетрим Вітамін D3 може викликати: м'язову слабкість, нудоту, втрату апетиту, полідипсію, блювання, запор, поліурію, сонливість, панкреатит, фотосенсибілізацію, ринорею, зниження лібідо, гіпертермію і кон'юнктивіт.

Також можливі прояви симптомів гіпервітамінозу D, таких як: гиперхолестиренемия, артеріальна гіпертензія, підвищення активності трансаміназ, уремія та серцева аритмія, біль у м'язах і суглобах, втрата маси тіла, головний біль, жовтяниця.

При хронічному отруєнні вітаміном D можуть виникнути: порушення функцій нирок, альбумінурія, підвищена втрата калію, еритроцитурія та поліурія, ніктурія та гипостенурия, підвищення тиску крові, помутніння рогівки, утворення конкрементів у нирках, запалення райдужної оболонки, вапнування в м'яких тканинах (серце, шкіра, кровоносні судини і легені).

В якості лікування слід відмінити препарат, також обмежити надходження в організм кальцію (включаючи з їжею) та вживати багато рідини.

Побічні ефекти

Застосування препарату Аквадетрим Вітамін D3 може викликати такі побічні ефекти, як: аритмія, втрата апетиту, гіпертензія, нудота, запор, блювання, диспепсія, сухість у роті, біль у животі і метеоризм, діарея, головний біль, сонливість, депресії, порушення психіки.

Можуть також виникнути: підвищення рівня кальцію в сечі і крові, кальцифікація тканин і сечокам'яна хвороба, уремія, реакції гіперчутливості (включаючи висип, свербіж, кропив'янку), міалгія, поліурія, м'язова слабкість, артралгія, фотосенсибілізація, кон'юнктивіт, гіперхолестеринемія, полідипсія, втрата маси тіла, надмірне потовиділення, підвищення активності амінотрансфераз, панкреатит, зниження лібідо.

Якщо під час лікування з'явилися які-небудь з перерахованих вище ефектів слід відмінити прийом препарату і максимально обмежити потрапляння в організм кальцію, в тому числі і з їжею.

Побічні ефекти, як правило, виникають при застосуванні препарату у високих дозах або при тривалому прийомі.

Умови і терміни зберігання

Препарат Аквадетрим Вітамін D3 слід зберігати при температурі, яка не перевищує + 25°С, поза полем зору дітей та в оригінальній упаковці.

Термін придатності - 36 місяців.

Відпуск за рецептом лікаря.