Склад і форма випуску

Діюча речовина - тіаміну хлорид. Проводиться у формі ін'єкційного розчину, розлитим в ампули.

Свідчення

Застосування Тіаміну хлориду ефективно при лікуванні гіповітамінозів та авітамінозів вітамінів групи В1. Крім того, препарат призначають при комплексному лікуванні невриту, поліневриту, радикуліту, свербіння шкіри, екземи, псоріазу. Також лікування цим препаратом піддаються енцефалопатія, неврастенія, пептична виразка шлунка, виразка 12-палої кишки, дерматоз, свербіж шкіри, екзема, дистрофія міокарда, спазми периферичних судин, атонія кишечнику.

Тіаміну хлорид є синтетично синтезованим вітаміном В1. Даний вітамін в процесі метаболізму в організмі людини стає кокорбаксилазой. Остання відіграє важливу роль у різних ферментних реакціях. Таким чином, вітамін В1 відіграє незамінну роль у процесі жирового, білкового, вуглеводного обміну.

Протипоказання

Заборонено застосовувати у разі виявлення у пацієнта алергії на Тіаміну хлорид, артеріальна гіпертензія. Слід бути обережними, якщо у пацієнта підвищена збудливість нервової системи, виразка 12-палої кишки.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При застосуванні Тіаміну хлориду у вагітних і годуючих грудьми не було відмічено ніяких негативних впливів на жінку і її дитину.

Спосіб застосування та дози

Тіаміну хлорид вводиться внутрішньом'язово. Дорослі отримують препарат 1 раз на день у дозі 0,05 грама, діти – 0,0125 г (або чверть мілілітра Тіаміну хлориду). Тривалість курсу лікування залежить від лікаря, який приймає рішення, виходячи з індивідуальної картини перебігу хвороби кожного пацієнта.

Не слід вводити препарат одночасно з вітамінами В6 і В12. Також не можна вводити препарат в одному уколі з лікарськими засобами пеніцилінового ряду і стрептоміцином, так як виникає реакція нейтралізації дії антибіотика.

Передозування

Симптоми передозування Тіаміну хлоридом – гипертиредиоз, тахікардія, безсоння. У цьому випадку лікування слід припинити, призначити лікування небажаних симптомів.

Побічні ефекти

У пацієнтів-алергіків, а також у жінок в період і напередодні клімаксу, які страждають алкоголізмом препарат може викликати реакцію у вигляді свербежу на шкірі, кропив'янки, набряку Квінке, у найгіршому випадку – призвести до розвитку анафілактичного шоку.

Умови і терміни зберігання

Здатний зберігати свої лікувальні властивості строком до 3 років, при дотриманні умов зберігання – поза прямого попадання сонячних променів і температурі навколишнього середовища від 15 до +25°С.