Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) відноситься до групи простих препаратів вітаміну В1, який відіграє важливу роль у нервово-рефлекторної регуляції та обмін речовин. Даний препарат, відновлює в організмі дефіцит вітаміну В1, впливає на проведення нервового збудження в зоні контакту між відростками нервових клітин і іншими клітинами.

Склад і форма випуску

Препарат Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) виробляють у вигляді прозорого розчину для проведення ін'єкцій з характерним запахом, який може бути як безбарвним, так і жовтуватого або зеленувато-жовтого кольору.

Діючим компонентом препарату є тіаміну гідрохлорид 50 мг в 1 мл препарату.

Допоміжні компоненти у складі: унітіол, вода для ін'єкцій.

У пачці з картону, міститься 2 контурні упаковки по 5 ампул (1 мл) у кожній.

Свідчення

Препарат Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) застосовують для лікування гіповітамінозу В1, авітамінозу В1, включаючи хворих, які перебувають на гемодіалізі, на зондовому харчуванні і страждають таким захворюванням як, синдром мальабсорбції.

Введення препарату показане у якості комплексного лікування при невритах, радикуліті, поліневритах, невралгії, міокардіодистрофії, периферичному парез та параліч, неврастенії, нейропатії, хронічних ураженнях печінки, енцефалопатії (включаючи енцефалопатія Верніке - Корсакова).

Також показанням для застосування препарату є такі захворювання: виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, ендартеріїт, атонія кишечника, дерматози (атопічний дерматит, червоний плоский лишай, псоріаз, піодермія, екзема,) з порушеннями обміну речовин і нейтрофичнимы змінами.

Протипоказання

Протипоказаннями для застосування препарату Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) є:

• гіперчутливість до речовин, які входять до складу;

• ідіосинкразія;

• алергічні захворювання;

• перед початком клімаксу у жінок і клімактеричний період;

• діти, які не досягли 8-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Препарат Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) вагітним жінкам і матерям, які годують груддю, застосовують у рекомендованих дозах і під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози

Препарат Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) призначений для внутрішньом'язового застосування, вводить необхідно глибоко в м'яз.

Рекомендована доза дорослим пацієнтам становить по 0,5-1 мл препарату (25-50 мг) 1 раз протягом доби, кожен день. Починають лікування з низької дози 0,5 мл (25 мг), якщо препарат добре переноситься організмом дозу збільшують до 1 мл (50 мг). Тривалість терапії – від 10 до 30 ін'єкцій.

У випадки енцефалопатії Верніке – Корсакова препарат вводять у дозі 1-2 мл (50-100 мг) 2 рази протягом доби до поліпшення клінічної картини. Слід враховувати можливість прояви алергічних реакцій на вітамін В1.

Дітям, старше 8 років, рекомендована доза становить 0,25 мл (12,5 мг) раз на добу, кожен день.

Передозування

Передозування препаратом Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) може викликати прояв гіперкоагуляції, порушень пуринового обміну, а також можуть посилитися симптоми побічних дій. У цьому випадку слід відмінити застосування препарату та провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) може викликати такі побічні ефекти: відчуття серцебиття, тахікардія, колапс, запаморочення, головний біль, неспокій, ураження зорового нерва, парестезії, нудота, утруднене дихання і ковтання, задишка, кишкові геморагії.

Можуть також виникнути свербіж і висипання (включаючи, в місці ін'єкцій), дерматит, кропив'янка, гіперемія, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, порушення активності ферментів печінки і бронхоспастичний синдром, який супроводжується судомами.

Введення препарату може супроводжуватися пітливістю, тремором, ознобом, набряками, загальною слабкістю, лихоманкою, зниженням артеріального тиску, серцевою аритмією, скороченням скелетних м'язів і пригнічення центральної нервової системи.

Умови і терміни зберігання

Препарат Тіаміну Хлорид-Дарниця (Вітамін В1-Дарниця) слід зберігати при температурі до + 25°С, подалі від дітей і в оригінальній упаковці.

Термін придатності препарату становить 36 місяців.

Відпуск з аптек здійснюється за рецептом лікаря.