Склад і форма випуску

Мільгамма виготовляється в ампулах по 2 мл у вигляді розчину, призначеного для введення в/м або у формі таблеток.

У 2 мілілітрах розчину, призначеного для парентерального введення, міститися такі активні речовини: 100 мг піридоксину гідрохлорид, 100 мг тіаміну гідрохлорид, 100 мг ціанокобаламін, а також допоміжні речовини: бензиловий спирт, гідроксид натрію, вода для ін'єкцій, лідокаїну гідрохлорид, поліфосфат натрію і гексацианоферрат калію третинний.

Одна таблетка Мільгамма містить такі активні речовини: 100 міліграмів піридоксину гідрохлориду та 100 міліграмів бенфотиамина, а також такі допоміжні інгредієнти: безводний колоїдний діоксид кремнію, натрію кроскармелоза, парціальні довголанцюгові гліцериди, тальк, повідон і мікрокристалічна целюлоза.

Свідчення

Мільгамма призначений для лікування невралгій, невритів, радикулярного синдрому, поліневропатії різного генезу, міалгія, ретробульбарних невритів, а також парезів лицьового нерва. Крім цього, він може використовуватися у складі лікування герпесу zoster, а також для усунення клінічних проявів інших герпесно-вірусних інфекцій і як загальнозміцнюючий засіб.

Протипоказання

Мільгамма не призначається хворим, які страждають важкою формою хронічної або гострої серцевої недостатності в стадії декомпенсації, порушенням серцевої провідності та особам молодше 16 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Мельгамма не призначається жінкам під час вагітності або знаходяться в стадії лактації з тієї причини, що немає ніяких даних про вплив її на плід і ступеня проникнення у молоко жінки.

Спосіб застосування та дози

Лікування Мельгамма починають при в/м введенні з 2 мл препарату на день. Розчин Мельгамма вводять глибоко в/м. При підтримуючій терапії препарат вводять по 2 мл два або три рази в 7 днів. У разі потреби можливе подальше лікування таблетованій формормой препарату: по 1 таблетці 1 раз в день. Мельгамма може використовуватися для швидкого купірування інтенсивного больового синдрому парентеральної або таблетарной формою для цього препарат призначають 3 рази в день по таблетці на один прийом. При лікуванні полінейропатій Мельгамма призначають по 1 таблетці 3 рази в день. Курс лікування Мельгамма не перевищує 1 місяця.

Передозування

При передозуванні Мельгамма можливе посилення симптомів, характерних для побічних ефектів. У цьому випадку призначається сиптоматическая і синдромальная терапія.

Побічні ефекти

При індивідуальній непереносимості або у разі алергії можливо розвиток:

  • алергічних реакцій за типом висипу, свербежу, диспное, анафілактичного шоку або набряку Квінке;

  • системних реакцій, що проявляються підвищеною пітливістю, аритмією або урежением серцевого ритму, нудотою, запамороченням і судорожним синдромом.

Найчастіше системні порушення виникають при перевищенні дозування або швидкому введенні препарату.

Умови і терміни зберігання

Мільгамма слід зберігати в темному і сухому місці при температурі не вище 15°С, не більше трьох років з моменту випуску препарату.