Вітамін с або аскорбінова кислота – це вітамінний засіб. Аскорбінова кислота необхідна людині для нормального протікання багатьох метаболічних реакцій в організмі. Також дана речовина має антидотні і вираженими антиоксидантними властивостями.

Склад і форма випуску

Активні речовини – кислота аскорбінова (100 мг), глюкози моногідрат (877 мг).

Випускається Аскорбінова Кислота З Глюкозою у вигляді жувальних таблеток.

Свідчення

Показаннями до застосування є:

– дефіцит вітаміну С (лікування і його профілактика);

– підвищені фізичні, розумові навантаження;

– підвищена потреба організму у вітаміні С у період росту, годування грудьми або вагітності;

– променева хвороба;

– інфекційні захворювання, інтоксикації;

– геморагічні діатези, комплексна терапія кровотеч (легеневих, носових, маткових і т. д.);

– інфіковані повільно загоюються рани, ушкодження м'яких тканин, переломи кісток;

– передозування антикоагулянтів;

хвороба Аддісона.

Протипоказання

Протипоказана Аскорбінова Кислота З Глюкозою при гіперчутливості до неї, при тромбозах і схильності до тромбоутворення, тяжкій нирковій недостатності, цукровому діабеті, тромбофлебіті, сечокам'яної хвороби (при прийомі даного засобу в дозі понад 1000 мг/добу), а також дітям віком до чотирьох років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний засіб можна застосовувати жінкам, які годують груддю і вагітним жінкам, суворо дотримуючись рекомендації лікуючого лікаря.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Аскорбінова Кислота З Глюкозою приймають після їжі. Дорослим і дітям старше чотирнадцяти років з метою профілактики застосовують 50-100 мг/добу, дітям у віці чотирьох–чотирнадцяти років – по 50 мг/добу.

Лікувальні дози для дорослих і дітей старше чотирнадцяти років становлять 50-100 мг аскорбінової кислоти 3-5 разів/добу, для дітей десяти–чотирнадцяти років – 100-150 мг 2-3 рази/добу, для дітей семи–десяти років -100 мг 2-3 рази/добу, для дітей чотирьох–семи років – 50-100 мг 2-3 рази/добу.

Тривалість застосування аскорбінової кислоти визначається лікуючим лікарем індивідуально.

Вагітним і жінкам після пологів рекомендується приймати по 300 мг/добу протягом 10-15 днів, потім по 100 мг/добу протягом всього періоду годування грудьми.

Передозування

При передозуванні відзначається біль у животі, нудота, метеоризм, блювання, діарея, шкірні висипання, свербіж.

При тривалому використанні високих доз можливе утворення конкрементів (каменів) у сечовій системі.

При передозуванні аскорбіновою кислотою пацієнту проводиться симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При застосуванні вітаміну С у дозі понад 1000 мг/добу можливе подразнення слизової оболонки травного тракту, розвиток печії, виникнення нудоти, блювання або діарея.

До побічних ефектів, які можуть спостерігатися на тлі застосування аскорбінової кислоти, також відносяться такі стани, як: кристалурія (поява кристалів солей в сечі), тромбоцитоз (збільшення кількості тромбоцитів), ангіоневротичний набряк, пошкодження гломерулярного апарату нирок, утворення конкрементів (каменів) у сечовивідних шляхах та нирках, шкірні висипання, порушення сну, кропив'янка, головний біль, підвищена збудливість, відчуття жару, схильність до тромбоутворення, порушення обміну міді, цинку.

Умови і терміни зберігання

Зберігати даний засіб слід в оригінальній упаковці. Температура зберігання повинна бути нижче +25°С. Термін придатності – 12 місяців.