Комплексний лікарський засіб, який містить натрію фторид, эргокалышферол, ретинол і аскорбінову кислоту. Присутній у складі препарату фтор надає противокариозноа дію, ретинол і ергокальциферол сприяють нормальному розвитку кісткової склетной тканини і тканин зубів. Аскорбінова кислота попереджує розвиток негативного впливу фтору на організм.

Склад і форма випуску

Препарат виготовляється у вигляді таблеток і рідини світло-жовтого кольору, що характеризується слабкою опалесценцією. До складу препарату входять наступні компоненти: натрію фторид, ретинолу пальмітат, ергокальциферол, кислота аскорбінова.

Свідчення

Застосовується для профілактики та комплексного лікування розповсюдженого карієсу. Також його використовують для лікування і профілактики пародонтиту, травматичних ушкоджень кісток і остеопорозу.

Протипоказання

Препарат не призначається хворим, у яких виявлено непереносимість його компонентів. Від використання лікарського засобу краще відмовитися при концентрації фтору в питній воді вище 0,7 мг / л. Важливим протипоказанням до застосування Витафтора є тяжкі захворювання печінки або дисфункція підшлункової залози, виразкові ураження слизової оболонки органів травлення в стадії загострення, вагітність, лактація, дитячий вік молодше 6 років.

Під час лікування Витафтором заборонений прийом інших лікарських засобів, у складі яких міститься фтор, або продуктів харчування, збагачених фтором.

При використанні препарату в терапії пацієнтів, у яких є захворювання крові, слід систематично проводити аналіз крові.

При застосуванні лікарського засобу можливий розвиток ектопічної кальцифікації.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не використовується в терапії годуючих та вагітних жінок.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають після їди. Таблетки необхідно тримати в ротовій порожнині до повного розчинення, дуже важливо при цьому постійно ковтати слину, що виділяється при їх розсмоктуванні.

Дорослі та діти старше 6 років для попередження розвитку карієсу повинні приймати по 1 таблетці на добу протягом 30 або 45 днів. У рік рекомендовано проводити від 2 до 3 курсів лікування. Перерва між лікуваннями може варіюватися від 4 до 6 місяців.

При терапії карієсу і пародонтиту дорослі та діти старше 6 років приймають по 1 таблетці 2 рази на день протягом 3 тижнів.

При лікуванні остеопорозу і травматичних пошкоджень кісток у дорослих слід приймати по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 14 днів.

Передозування

При прийомі препарату у великих дозах можливе забарвлення калу в чорний колір, а також розвиток нудоти, діареї, блювання, сонливості, запаморочення, підвищене слиновиділення, гіпотиреозу, поверхневого дихання, болю в епігастрії, підвищеної збудливості, сльозотечі, судом, підвищення температури, міастенії, тремор, порушення зору, появи болів у суглобах і зупинки дихання. Передозування може спровокувати розвиток флюорозу зубів.

При виникненні симптомів передозування необхідно припинити прийом препарату.

Побічні ефекти

Можливий розвиток алергічних висипань або інших симптомів підвищеної чутливості до компонентів препарату. Крім цього, у деяких пацієнтів можуть спостерігатися розвитку симптомів гіпервітамінозу А і D, біль в ногах та суглобах, диспепсичні явища, стомлюваність, гіпотиреоз, головні болі, ектопічна кальцифікація.

Умови і терміни зберігання

Витафтор повинен зберігатися в оригінальній упаковці в недоступних для дітей місцях, які добре захищені від проникнення світла. Тривалість зберігання – 2 роки.