Склад і форма випуску

Активними компонентами препарату Алфагин є:

- екстракт густий плодів ембліки лікарської;

- екстракт сухий кореня женьшеню;

- екстракт густий насіння пажитника грецького;

- екстракт густий листя і стебел люцерни посівної;

- екстракт густий кореня елеутерококу колючого.

Форма випуску – сироп.

Свідчення

Рослинний препарат Алфагин впливає на центральну нервову систему, надаючи тонізуючий ефект, посилюючи процеси збудження і підвищуючи адаптогенні властивості організму.

Женьшень сприяє підвищенню працездатності і зміцнення організму при психічному і фізичному перевтомі, після важких хвороб, хірургічних втручань, різних ускладнень.

Елеутерокок колючий також сприяє поліпшенню фізичної і розумової працездатності, зниження стомлюваності, прискоренню одужання.

Застосування люцерни посівної сприяє підвищенню апетиту і стимуляції захисних сил організму.

При застосуванні ембліки відзначається посилення опірності організму до інфекцій, зміцнює міокард (серцевий м'яз). Також її використання сприяє усуненню депресивних станів.

Застосування пажитника грецького сприяє збільшенню кількості еритроцитів, поліпшенню стану при анемії. Також він зменшує метеоризм (здуття). Крім того, даний компонент сиропу Алфагин є ефективним на ранніх стадіях бронхіту, різних ГРЗ завдяки його протизапальній і відхаркувальній дії.

Сироп Алфагин також сприяє зниженню рівня холестерину в крові.

Алфагин застосовується при неврастенії, перевтомі, астенічних станах та в період реконвалесценції (одужання) після інфекційних хвороб.

Протипоказання

Препарат Алфагин не використовується при гіперчутливості до його складових, при артеріальній гіпертензії, грудному вигодовуванні, у вагітних, а також у дітей віком до дванадцяти років.

До складу даного фармпрепарату входить цукор, що необхідно враховувати при його використанні у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет. Також це слід враховувати при застосуванні Алфагина у пацієнтів, які дотримуються гипокалорийную дієту.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Використання сиропу Алфагин у жінок у зазначені періоди протипоказане.

Спосіб застосування та дози

Дорослим пацієнтам рослинний препарат Алфагин показано приймати по одній–дві чайні ложки двічі на добу. Даний лікарський засіб слід отримувати після їди, у першій половині дня.

Дітям старше дванадцяти років рекомендується отримувати по одній чайній ложці сиропу Алфагин два рази на добу.

Тривалість курсу терапії сиропом Алфагин встановлюється в кожному випадку індивідуально лікуючим лікарем.

Передозування

Симптоми передозування лікарських сиропом Алфагин включають підвищену збудливість, дратівливість.

У разі появи симптомів внаслідок перевищення рекомендованої дози цього препарату, пацієнту слід проводити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

При застосуванні даного лікарського сиропу у пацієнта можуть спостерігатися такі побічні явища, як безсоння, артеріальна гіпертензія.

Також можливий розвиток алергічних реакцій у разі наявності у пацієнта гіперчутливості до компонентів сиропу Алфагин (кропив'янка, свербіж).

Умови і терміни зберігання

Зберігати лікарський засіб Алфагин потрібно в сухому місці, недоступному для дитини.

Температура зберігання фармпрепарату Алфагин повинна бути нижче +25°С.

Термін придатності сиропу Алфагин становить три роки.