Терапевтичний потенціал лікарського засобу зумовлений впливом біологічно активних речовин, присутніх у складі листя артишоку польового. Препарат має виражену жовчогінну, гепатопротекторну та сечогінну дію, знижує рівень сечовини в крові і нормалізує обмін речовин. Прийом препарату сприяє виведенню токсинів і солей важких металів.

Склад і форма випуску

Фитаписан виробляється у таблетках, вкритих цукровою оболонкою. Кожна таблетка містить 200 мг сухого екстракту артишоку.

Свідчення

Препарат застосовується в лікуванні хронічного гепатиту, хронічного некалькулезного холециститу, цирозу печінки, дискінезії жовчних шляхів по гіпокінетичному типу. Крім цього, використання препарату показано в терапії хронічного нефриту і хронічної ниркової недостатності.

Протипоказання

Не призначається при непереносимості артишоку або інших рослин родини Asteraceae. Його не рекомендується використовувати в терапії жовчнокам'яної хвороби, гострого гепатиту, непрохідності жовчних шляхів та захворювань печінки, асоційованих з важкими формами печінкової недостатності.

У зв'язку з тим, що до складу Фитаписана входить сахароза, препарат з особливою обережністю використовується в терапії хворих на цукровий діабет.

Лікарський засіб не призначений для застосування в терапії дітей молодше 12 років, годуючих та вагітних, так як його безпека для цієї категорії хворих не підтверджена відповідними дослідженнями.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Важливими протипоказаннями для призначення препарату Фитаписан є вагітність і період грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Перед початком прийому таблеток Фитаписан слід проконсультуватися з лікарем.

Якщо лікар не дав ніяких рекомендацій щодо прийому лікарського засобу, то дорослі і діти, яким вже виповнилося 12 років, повинні приймати препарат до їди по одній або дві таблетки три рази в день.

Тривалість лікування може варіюватися від двох до трьох тижнів. У разі необхідності можливий прийом препарату курсами, з інтервалами між лікуваннями не менше одного місяця.

Якщо при використанні лікарського засобу виникли побічні симптоми, то про них необхідно повідомити лікареві, який відкоригує схему лікування або призначить аналогічне медикаментозне засіб.

Передозування

При вживанні препарату в високих дозах у пацієнтів може спостерігатися виражене формування побічних симптомів.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках прийом лікарського засобу може супроводжуватися виникненням диспепсичних розладів, печії або алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Фитаписан слід зберігати в місцях, які добре захищені від проникнення вологи і сонячного світла. Тривалість зберігання кошти у відповідних умовах не перевищує 3 років.

Категорично заборонено використовувати лікарський засіб після закінчення терміну зберігання, так як це може викликати серйозні порушення в організмі або стати причиною медикаментозного отруєння.