Даний лікарський фармсредство відносять до групи препаратів, що застосовуються в лікуванні деяких видів захворювань травлення і обмінних процесів в організмі.

Своїм ефектом препарат зобов'язаний основного лікувального компоненту – тіоктової (тіоктової) кислоти. Також зустрічається назва «тиоктацид». Це лікарська речовина з групи вітаміноподібних компонентів, є ендогенним антиоксидантом.

Тіоктова кислота є важливим кофактором і коферментом, що бере участь у процесах окисного декарбоксилиризации альфа-кетокислот. Перевищення рівня цукру в крові (гіперглікемія) викликає накопичення продуктів прискореного гліколізу, що, в свою чергу, викликає зниження кровотоку і гіпоксії а також ішемічним змінам. Як наслідок, накопичуються вільні радикали, які пошкоджують нерви периферії.

Тіоктова кислота викликає зниження вмісту глюкози в крові. Також збільшується рівень глікогенів в печінці. Підвищується опірність резистентності до інсуліну.

Приймає участь в регуляції обміну ліпідів і вуглеводів, викликає стимуляцію метаболізму холестерину. Викликає поліпшення роботи печінки, захищає її опірність до впливу вільних радикалів і токсичних речовин.

Має гепатопротекторну, гіполіпідемічну, гіпохолестеринемічну і гіпоглікемічним ефектом.

Склад і форма випуску

Основний активний компонент: ліпоєва кислота.

Допоміжними компонентами виступають: вода для ін'єкцій.

Проводиться у формі концентрованого р-ра для інфузій. В 1 ампулі міститься 24 мл препарату, які містять 600 мг тіоктової кислоти.

Свідчення

Застосовують для лікування парестезій (розладів нервової чутливості) при ускладненні цукрового діабету у вигляді діабетичної полінейропатії.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Категорично заборонено вживання алкогольних напоїв.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат протипоказано застосовувати при лікуванні вагітних жінок.

Якщо необхідно виробляти введення препарату у період грудного годування, то на час лікування слід припинити лактацію.

Спосіб застосування та дози

Якщо парестезії інтенсивні, то лікування починають з інфузійного введення тіоктової кислоти, потім переходять на пероральний прийом.

Вміст 1 ампули розводять у 500 мл натрію хлориду, причому цей обсяг препарату вводиться протягом не менше 60 хвилин у вигляді внутрішньовенної інфузії. Флакон з готовим препаратом захищають від сонячного світла за допомогою фольги. Він може зберігатися в готовому вигляді до 6 годин, за умови зберігання в холодильнику.

Препарат приймається по 300-600 мг тіоктової кислоти на добу, протягом 2-4 тижнів.

При переході на пероральний прийом у капсулах або таблетках, дозу приймають по 2 капсули по 300 мг або по 1 капсулі по 600 мг тіоктової кислоти. Якщо прийняти їжу раніше ніж через 30 хвилин, то це ускладнить всмоктування препарату.

Загальна тривалість лікувального курсу – 1-2 місяці.

Протягом всього курсу лікування слід регулярно вимірювати рівень цукру в крові, оскільки прийом тіоктової кислоти може викликати його зниження і напади гіпоглікемії.

Можливо зниження дози введеного інсуліну, залежно від рівня цукру в крові.

На початку лікувального курсу можливе короткочасне посилення парестезій у формі «мурашок».

Передозування

Передозування може спричинити:

- нудоту, блювоту;

- головний біль;

- гіпоглікемія;

- шок, гемоліз.

При прийомі з алкоголем – сильна інтоксикація аж до летальних випадків. Проявляється в психомоторному збудженні, судомах, лактоацидозе.

Рекомендується промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, госпіталізація, лікування симптоматики.

Побічні ефекти

В деяких випадках можуть виникнути деякі побічні ефекти у вигляді:

- змін і порушень смакових відчуттів;

- нудоти, блювоти, болі в області живота, діареї;

- зниження рівня цукру в крові, гіпоглікемічних станів (запаморочення, підвищене потовиділення, головних болів і порушення зору);

- алергічних реакцій у формі шкірної висипки, алергічної кропив'янки, свербежу, задишки;

- екземи, тромбофлебіту.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років.

Зберігати далеко від прямих сонячних променів.