Даний лікарський фармсредство відносять до групи препаратів, що застосовуються в лікуванні деяких видів захворювань травлення і обмінних процесів в організмі.
Своїм ефектом препарат зобов'язаний основного лікувального компоненту – тіоктової (тіоктової) кислоти. Також зустрічається назва «тиоктацид». Це лікарська речовина з групи вітаміноподібних компонентів, є ендогенним антиоксидантом.
Тіоктова кислота є важливим кофактором і коферментом, що бере участь у процесах окисного декарбоксилиризации альфа-кетокислот. Перевищення рівня цукру в крові (гіперглікемія) викликає накопичення продуктів прискореного гліколізу, що, в свою чергу, викликає зниження кровотоку і гіпоксії а також ішемічним змінам. Як наслідок, накопичуються вільні радикали, які пошкоджують нерви периферії.
Тіоктова кислота викликає зниження вмісту глюкози в крові. Також збільшується рівень глікогенів в печінці. Підвищується опірність резистентності до інсуліну.
Приймає участь в регуляції обміну ліпідів і вуглеводів, викликає стимуляцію метаболізму холестерину. Викликає поліпшення роботи печінки, захищає її опірність до впливу вільних радикалів і токсичних речовин.
Має гепатопротекторну, гіполіпідемічну, гіпохолестеринемічну і гіпоглікемічним ефектом.
Склад і форма випуску
Основний активний компонент: ліпоєва кислота.
Допоміжними компонентами виступають: вода для ін'єкцій.
Проводиться у формі концентрованого р-ра для інфузій. В 1 ампулі міститься 24 мл препарату, які містять 600 мг тіоктової кислоти.
Свідчення
Застосовують для лікування парестезій (розладів нервової чутливості) при ускладненні цукрового діабету у вигляді діабетичної полінейропатії.
Протипоказання
Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.
Категорично заборонено вживання алкогольних напоїв.
Застосування при вагітності і годуванні грудьми
Даний препарат протипоказано застосовувати при лікуванні вагітних жінок.
Якщо необхідно виробляти введення препарату у період грудного годування, то на час лікування слід припинити лактацію.
Спосіб застосування та дози
Якщо парестезії інтенсивні, то лікування починають з інфузійного введення тіоктової кислоти, потім переходять на пероральний прийом.
Вміст 1 ампули розводять у 500 мл натрію хлориду, причому цей обсяг препарату вводиться протягом не менше 60 хвилин у вигляді внутрішньовенної інфузії. Флакон з готовим препаратом захищають від сонячного світла за допомогою фольги. Він може зберігатися в готовому вигляді до 6 годин, за умови зберігання в холодильнику.
Препарат приймається по 300-600 мг тіоктової кислоти на добу, протягом 2-4 тижнів.
При переході на пероральний прийом у капсулах або таблетках, дозу приймають по 2 капсули по 300 мг або по 1 капсулі по 600 мг тіоктової кислоти. Якщо прийняти їжу раніше ніж через 30 хвилин, то це ускладнить всмоктування препарату.
Загальна тривалість лікувального курсу – 1-2 місяці.
Протягом всього курсу лікування слід регулярно вимірювати рівень цукру в крові, оскільки прийом тіоктової кислоти може викликати його зниження і напади гіпоглікемії.
Можливо зниження дози введеного інсуліну, залежно від рівня цукру в крові.
На початку лікувального курсу можливе короткочасне посилення парестезій у формі «мурашок».
Передозування
Передозування може спричинити:
- нудоту, блювоту;
- головний біль;
- гіпоглікемія;
- шок, гемоліз.
При прийомі з алкоголем – сильна інтоксикація аж до летальних випадків. Проявляється в психомоторному збудженні, судомах, лактоацидозе.
Рекомендується промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, госпіталізація, лікування симптоматики.
Побічні ефекти
В деяких випадках можуть виникнути деякі побічні ефекти у вигляді:
- змін і порушень смакових відчуттів;
- нудоти, блювоти, болі в області живота, діареї;
- зниження рівня цукру в крові, гіпоглікемічних станів (запаморочення, підвищене потовиділення, головних болів і порушення зору);
- алергічних реакцій у формі шкірної висипки, алергічної кропив'янки, свербежу, задишки;
- екземи, тромбофлебіту.
Умови і терміни зберігання
Термін придатності – до 3 років.
Зберігати далеко від прямих сонячних променів.