Комбінований лікарський засіб рослинного походження, що використовується в терапії порушень роботи органів травлення. Препарат стимулює апетит, нормалізує травлення, підсилює вироблення шлункового соку, знімає спазм гладкої мускулатури і надає протизапальну, холеретичну та холекинетическое дію, а також стимулює вироблення та виділення жовчі.

Склад і форма випуску

Стомаран проводиться у формі трав'яного збору, що складається з подрібнених частин рослин.

До складу препарату входить 15 % Angeliсae rаdix, 15% Cаlami rаdix, 15% Mаtricariae flоs, 10% Centаurii herbа, 10% Нурегісі herbа, 10% Адгімопіае herbа, 10% Menthаe piperitаe herbа, 10% Rubi frutiсosi fоlium, 5% Fоeniculi амагі fruсtus.

Свідчення

Препарат застосовується у складі комплексного лікування порушень травлення і роботи жовчного міхура, таких як диспепсія, зниження апетиту, метеоризм, дискінезія жовчного міхура та секреторна недостатність функції шлунка.

Протипоказання

Лікарський засіб не використовується в терапії гострих форм запальних захворювань шлунка, при печії, гиперацидозе, відчуття важкості у шлунку, виразковому ураженні дванадцятипалої кишки або шлунка, тяжких порушеннях функції печінки та хвороби Крона. Препарат не призначається при його непереносимості компонентів, вагітності і годуванні груддю. Крім цього, препарат не використовується в терапії дітей.

Препарат не використовується в терапії ВІЛ-інфікованих, які отримують лікування інгібіторами протеази, і пацієнтів, які перенесли трансплантацію органів, так як в його складі міститься трава звіробою.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Вагітність і лактація – це важливі протипоказання для призначення Стомарана.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб може використовуватися в лікувальних цілях тільки після консультації лікаря.

Для приготування лікувального напою необхідно заварити один фільтр-пакет або 1 столову ложку збору склянкою окропу і дати настоятися засобу протягом п'ятнадцяти хвилин.

Чай необхідно приймати в теплому вигляді від двох до трьох разів на добу. Чай слід готувати безпосередньо перед прийомом. Категорично заборонено збирання кип'ятити або підігрівати на водяній бані, так як це викличе зниження його терапевтичного потенціалу.

Тривалість лікування може варіювати від 2 до 4 тижнів.

Передозування

При прийомі препарату у високих дозах у пацієнтів спостерігається розвиток гиперацидоза і симптомів подразнення шлунка.

При виникненні симптомів передозування вживання чаю необхідно припинити і призначити пацієнту коректне лікування.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів спостерігається розвиток алергічних реакцій і підвищеної фоточутливості, тому при прийомі кошти слід уникати тривалого впливу на шкіру прямих сонячних променів. Крім цього, у деяких пацієнтів спостерігається розвиток головного болю, підвищеного нервового збудження, запаморочення і надмірної сонливості.

Умови і терміни зберігання

Стомаран слід зберігати в місцях, які добре захищені від проникнення вологи і сонячного світла. Тривалість зберігання кошти, що міститься у фільтр-пакетах, при дотриманні основних умов – 2 роки, а пачок по 100 г – 3 роки.