Препарат порушує агрегацію тромбоцитів за допомогою селективного зменшення зв'язування АДФ з рецепторами, що знаходяться на тромбоцитах, і активації рецепторів глікопротеїну IIb/IIIa під дією АДФ.

Препарат може зменшувати агрегацію тромбоцитів, спричинену іншими агоністами і гальмує їх активацію вивільненим аденозиндифосфатом. Лікарський засіб чинить вплив на активність ФДЕ. Клопідогрел необоротно з'єднується з АДФ-рецепторами тромбоцитів, які після цього залишаються несприйнятливими протягом усього життєвого циклу до стимуляції АДФ.

Склад і форма випуску

Зилт виготовляється у формі таблеток по 75 мг. Основна речовина – клопідогрел.

Свідчення

Зилт призначений для попередження формування тромботичних ускладнень у осіб, які перенесли інфаркт міокарда, ішемічний інсульт або страждають оклюзією периферичних артерій.

Препарат використовують для попередження виникнення тромботичних ускладнень в осіб з гострим коронарним синдромом, при збільшенні сегмента ST. Також його прийом показаний разом з ацетилсаліциловою кислотою при необхідності тромболітичної терапії і за відсутності зміни сегмента ST, в тому числі і в осіб, які зазнали стентування.

Протипоказання

Препарат не призначається пацієнтам, страждаючим печінковою недостатністю, гіперчутливістю до клопидогрелу, гострою кровотечею. Його не використовують в терапії осіб молодше 18 років, а також вагітним і годуючим жінкам.

Протипоказаний прийом препарату пацієнтам з непереносимістю лактози та синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Рекомендується дотримуватися обережності при використанні препарату в терапії хворих з хронічною нирковою дисфункцією, спадковим зниженням функції ізоферменту СУР2С19 і ризиком розвитку кровотечі. З обережністю слід призначати препарат хворим, які отримують лікування ацетилсаліциловою кисотой, нестероїдними протизапальними засобами, інгібіторами глікопротеїну IIb/IIIa і гепарином.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Зилт в період вагітності і грудного вигодовування не призначають.

Спосіб застосування та дози

Зилт приймається перорально, незалежно від вживання їжі.

Зилт приймають по 75 мг один раз на добу. Препарат може використовуватися в терапії хворих, які принесли інфаркт міокарда з 1 і по 35 день. В терапії пацієнтів, які перенесли ішемічний інсульт, препарат призначають з сьомого дня від початку захворювання і продовжують приймати протягом наступних 6 місяців.

Передозування

При прийомі препарату у високих дозах спостерігається подовження часу кровотечі і більш виражене розвиток геморагічних ускладнень.

Лікування полягає в зупинці кровотечі і переливанні пацієнту тромбоцитарної маси.

Побічні ефекти

Прийом препарату Зилт супроводжується розвитком грипоподібних симптомів, підвищеної стомлюваності, астенії, парестезій, головних болів, невралгій, почастішання серцебиття, периферичних набряків, запаморочень, серцевої недостатності, абдомінальних болів, артеріальної гіпертензії, диспепсичних порушень, геморагічних гастритів, кровотеч з органів травлення, кон'юнктивітів, інфекцій сечовивідних шляхів, гемолітичного уремічного синдрому, алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Зилт слід зберігати при температурі не вище 25 градусів в місцях, захищених від проникнення світла та дітей. Тривалість зберігання – 4 роки.