Розріджує кров лікарський засіб, що застосовується для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань, щоб уникнути утворення тромбів.

Склад і форма випуску

Комбінований препарат, що володіє разжижающими кров властивостями, що знаходить застосування в профілактиці та лікуванні серцево-судинних захворювань. Завдяки наявності гідроксиду магнію, не подразнює слизову шлунка при застосуванні.

Свідчення

Призначається як при хронічних, так і при гострій ішемічній хворобі серця, інфаркті, нестабільної стенокардії. Також ефективний для профілактики первинних і вторинних тромбозів, коронарного синдрому.

Призначається пацієнтам, у яких є ризики розвитку хвороб серцево-судинної системи при цукровому діабеті, артеріальній гіпертонії, гіперхолестеринемії, ожиріння. Рекомендується призначати, якщо в сім'ї є негативна спадковість (серцево-судинні захворювання у віці до 55 років).

Ацетилсаліцилова кислота – нестероїдний протизапальний речовина, яка володіє властивістю, в числі іншого, інгібувати циклооксигеназу і знижувати виробництво простагландинів і тромбоксану А.

У низьких дозах здатна надавати антиагрегантну, тобто, знижує тромбоутворення дію, завдяки зниженню продукції тромбоксану А з арахідонової кислоти. Дія тривало, і не припиняється навіть через деякий час після закінчення прийому препарату.

Гідроксид магнію має антацидним ефектом, сприяючи захисту слизових оболонок кишечника і шлунку від дратівної дії ацетилсаліцилової кислоти.

Протипоказання

Не призначається при непереносимості компонентів. Також слід проявити обережність страждають від бронхіальної астми – прийом препарату може викликати бронхоспазм і набряк Квінке.

Не призначається при виразковій хворобі у стадії загострення, підвищеному ризику кровотеч (недокрів'ї, тромбоцитопенії, гемофілії дефіциті вітаміну К).

Не слід застосовувати при серцевій недостатності, а також ниркової і печінкової недостатності, якщо вони проявляються у важкій формі.

Не застосовують для лікування дітей віком до 12 років

Якщо передбачається проведення операції, слід припинити прийом Кормагнила за 3-4 дні до цього дня.

Слід проявити обережність при призначенні страждають подагрою, так як ацетилсаліцилова кислота в малих дохах сприяє уповільнення виведення сечової кислоти, що може отягчить протягом цієї хвороби.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У третьому триместрі прийом препарату протипоказаний. Припустимо застосовувати в другому і в першому триместрі, за суворими показаннями, ступінь яких визначає лікар.

Спосіб застосування та дози

Приймається внутрішньо, незалежно від прийому їжі, при хворобах шлунку після їжі.

При ішемії призначають по 2 таблетки на день (у дозі по 150 міліграм). Підтримуюча доза, яка приймається в якості профілактичного засобу – 75 міліграм.

При інфаркті міокарда і стенокардії призначається від 2 до 6 таблеток на день. Якщо розвивається гострий інфаркт міокарда або нестабільна стенокардія, потрібно почати прийом Кормагнила якомога раніше, при перших же симптомах.

Для профілактики повторення утворення тромбів приймають по 2 таблетки в день, в якості підтримуючої дози – 75 міліграм.

Тривалість курсу лікування визначає лікар, виходячи з індивідуальних особливостей перебігу хвороби і здоров'я пацієнта.

Передозування

Передозування можлива, якщо прийняти дозу з розрахунку не більш як 150 міліграмів на 1 кг ваги тіла на добу протягом тривалого часу. Доза 500 мг на 1 кілограм ваги – летальна. Організм може відреагувати запамороченням, глухотою, шумом у вухах, розширенням судин, пітливістю, нудотою, блювотою, головним болем.

При важкому отраdлении можливе виникнення метаболічного ацидозу, кетозу, гіпервентиляції легенів. Важкий перебіг може викликати пригнічення роботи центральної нервової системи, кому, колапс і зупинка дихання.

Частим явищем може бути розвиток печінкової недостатності.

У разі передозування слід промити шлунок, прийняти ентеросорбенти, важливим є відновлення водно-електролітного балансу щоб уникнути розвитку ацидозу, зневоднення, а також загрозу виникнення гіперкаліємії.

Показаний гемодіаліз, гемоперфузія, форсований лужний діурез.

Побічні ефекти

Можливе виникнення надмірної кровоточивості, анемії, рідко – нейтропенії, тромбоцитопенії, агранулоцитозу, эозонофилии, апластичної анемії.

Можливе виникнення розлад сну, головний біль, дзвін чи шум у вухах. У хворих на бронхіальну астму може виникнути бронхоспазм.

В поодиноких випадках спостерігалося шлункова кровотеча, формування виразки шлунка. Також може розвинутися стоматит, загострення синдрому роздратованого кишечника.

Можливі розлади шлунково-кишкового тракту, алергічні шкірні реакції, алергічний риніт (нежить). У поодиноких випадках спостерігалася анафілаксія.

Умови і терміни зберігання

Зберігається до 5 років при температурі до 25°С.