Лікарський засіб призначений для місцевого використання і має антигеморрагическим та гемостатичну дію.

Частинки кальцію альгінату володіють відмінними сорбційними здібностями і достатнім розміром контактної поверхні, а, крім цього, підвищують концентрацію іонів кальцію в рані. Кальцію альгінат – це основа для формування тромбу. Присутній у складі препарату екстракт кори дуба підвищує коагуляцію білків плазми та має протизапальну дію. При зіткненні з раневою поверхнею кальцію альгінат і дубильні речовини, що містяться в корі дуба, сприяють швидкому утворенню тромбу і зупинки кровотечі. Крім цього, амінокапронова кислота інгібує фібриноліз, що сприяє профілактиці виникнення вторинної кровотечі.

Екстракти кропиви, хвоща, деревію, звіробою стимулюють репаративні процеси в рані, хлоргексидин гальмує розвиток у неї інфекції.

Склад і форма випуску

Виготовляється у вигляді порошку для зовнішнього використання. Активні компоненти препарату: екстракт трави звіробою 0,025 г, рідкий екстракт трави деревію 0,025 г, сухий екстракт трави хвоща польового 0,025 г, густий екстракт листя кропиви 0,025 г, екстракт кори дуба 0,5375 г, 0,05% розчин хлоргексидину 0,0025 г і кислоти амінокапронової 0,15 р.

Свідчення

Порошок використовується для зупинки зовнішніх венозних і капілярнихкровотеч.

Протипоказання

Лікарський засіб не може використовуватися, якщо хворий страждає встановленою раніше непереносимістю його інгредієнтів.

Порошок неприпустимо використовувати, якщо при візуальному огляді упаковки у неї були виявлені ушкодження, що викликали її розгерметизацію.

При випадковому потраплянні порошку на слизову оболонку очей, їх слід швидко промити струменем холодної проточної води.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування препарату в терапії вагітних і годуючих неможливо, так як немає достовірної інформації про безпеку його використання в терапії цих хворих.

Спосіб застосування та дози

Полигемостат призначений для місцевого одноразового застосування. Пакет з порошком розкривають безпосередньо перед використанням, після осушення рани. Під час нанесення порошку необхідно намагатися наносити його максимально рівномірним шаром, після чого притиснути до ранової поверхні гнітючої пов'язкою до повної зупинки кровотечі. Якщо препарат використовується для зупинки сильної кровотечі, то його можна застосовувати без попереднього осушення рани. Якщо в процесі нанесення засобу товщина порошку виявилася недостатньою, то необхідно підняти пов'язку і додатково присипати ділянки порошком.

Передозування

При коректному застосуванні Полигемостата не було зафіксовано випадків передозування.

Побічні ефекти

При використанні препарату в терапії осіб з непереносимістю його компонентів можливий розвиток місцевих алергічних реакцій.

Умови і терміни зберігання

Полигемостат повинен зберігатися в оригінальній упаковці в місцях, які надійно захищені від проникнення вологи і світла, при температурі не вище 25 градусів. Тривалість зберігання порошку – 1,5 року.