Склад і форма випуску

Мальтофер випускається в краплях, пероральному розчині, жувальних таблетках і сиропі. Діючий інгредієнт – заліза (ІІІ) гідроксиду полимальтозат.

Свідчення

Мальтофер призначений для лікування хворих, які страждають на залізодефіцитну анемію та прихованим дефіцитом заліза. Крім цього, він використовується для попередження розвитку дефіциту заліза у пацієнтів, які входять в групу ризику по розвитку залізодефіцитної анемії: вагітних, літніх осіб, дітей, підлітків в активній фазі росту, а також тих, хто дотримується жорстку дієту.

Протипоказання

Мальтофер не використовується при:

порушення виведення заліза;

гемохроматозі і гемосидерозе;

мегалобластної та гемолітичної анемії;

гіперчутливості до активного компонента препарату.

При призначенні Мальтофера хворим з цукровим діабетом слід пам'ятати про те, що в 1 мл крапель присутній 0,01 хлібна одиниця, в 1 мл сиропу та 1 жувальній таблетці міститься 0,04 хлібної одиниці, в розчині для прийому всередину – 0,11 хлібних одиниць.

Прийом Мальтофера заборонено поєднувати з лікуванням іншими залізовмісними лікарськими засобами.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Безпека Мальтофера в терапії вагітних не доведена, тому його використання можливе в II і III триместрі вагітності тільки в тому випадку, якщо можлива користь від його застосування значно перевищує потенційний ризик для плода.

При призначенні препарату жінкам на стадії лактації необхідно вирішити питання c лікарем o можливості або неможливості продовження грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Мальтофер у краплях для перорального прийому може прийматися як в чистому, так і в розведеному вигляді. Тривалість терапії та дозу препарату визначає лікар з урахуванням ступеня дефіциту заліза в організмі хворого.

Мальтофер Сироп призначений для прийому внутрішньо. Для точного дозування використовується мірний ковпачок. Тривалість лікування, кратність прийому та дозу препарату визначає лікар.

Жувальні таблетки Мальтофер можна ковтати цілком або розжовувати. При лікуванні залізодефіцитної анемії у недоношених дітей, пацієнтам призначають від 2,5 до 5 мг лікарського засобу на добу.

Дітям до року при лікуванні залізодефіцитної анемії призначають по 25 або 50 мг один раз на добу, при прихованому дефіциті заліза хворі отримують від 15 до 25 мг на один прийом раз на добу.

При лікуванні залізодефіцитної анемії у дітей від 12 років до 1 року хворим призначають від 50 до 100 мг Мальтофера один раз на добу, при лікуванні латентного дефіциту заліза – по 25 або 50 мг кошти один раз на добу.

Дорослі, жінки на стадії лактації та діти, яким виповнилося 12 років, беруть від 100 до 300 мг препарату раз на день, при лікуванні латентного дефіциту заліза – по 50 або 100 мг Мальтофера раз в день.

Передозування

На даний момент офіційно випадків передозування Мальтофером не зафіксовано.

Побічні ефекти

Мальтофер добре переноситься хворими, проте у випадку індивідуальної непереносимості компонентів у хворих може розвиватися нудота, порушення стільця, блювота, болі в епігастральній області.

Прийом Мальтофера супроводжується потемнінням калу, проте такий симптом є абсолютно безпечним для здоров'я хворого і не має клінічного значення.

Умови і терміни зберігання

Мальтофер не рекомендується зберігати в місцях, які доступні для дітей та світла. Тривалість зберігання – 5 років.