Даний лікарський засіб відноситься до групи препаратів, які застосовуються для лікування і попередження дефіциту заліза і фолієвої кислоти.

У складі препарату є фумарат заліза у формі органічного з'єднання, яке має високий вміст елементарного заліза (21,5%). Здатний швидко ліквідувати залізодефіцитну анемію.

Також в складі є ціанокобаламін (вітамін В12), який є необхідним для синтезу ДНК і сприяє дозріванню еритроцитів. Фолієва кислота, потрапляючи в організм людини, перетворюється в процесі метаболізму в фолінієву кислоту. Вона бере участь у синтезі нуклеотидів, разом з ціанокобаламіном регулює дозрівання еритроцитів, також важлива для реакцій клітинного імунітету.

Дані речовини попереджають розвиток внутрішньоутробних неврологічних порушень у дітей, зменшують кількість вроджених патологій, сприяючи нормальному внутрішньоутробного розвитку плода.

Вітамін В6, або піридоксину гідрохлорид, бере участь в обміні амінокислот, вуглеводів і жирів. Також він важливий для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи.

Докусат натрію має емульгуючими і зволожуючими властивостями. Полегшує дефекацію, розріджуючи стілець, нейтралізує запори, які можуть виникнути при лікуванні препаратами заліза.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – фумарат заліза, ціанокобаламін, фолієва кислота, піридоксину гідрохлорид, докусат натрію.

Допоміжними речовинами виступають: крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Випускається у формі капсул, причому в одній капсулі міститься 300 мг заліза фумарату, 10 мкг ціанкобаламіну (вітаміну В12), 1 мг фолієвої кислоти, 1,5 мг піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6), 50 мг натрію докусата.

Свідчення

Даний лікарський засіб призначений для лікування залізодефіцитної анемії, викликаної:

- недостатності заліза;

- хронічних гемороїдальних кровотеч;

- кровотечі при виразці шлунка;

- кровотечі при виразці 12-палої кишки;

- гіперменореї.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Протипоказане при:

- гемохроматозі;

- гемолітичної анемії;

- цирозі печінки.

Не застосовується в педіатрії у віці до 3 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Допустимо з обережністю застосовувати для лікування вагітних жінок.

На час лікування слід припинити лактацію.

Спосіб застосування та дози

Дозу призначає лікар залежно від віку пацієнта, його ваги та особливостей його організму. Рекомендується запивати препарат водою або соками. Не слід запивати препарат чаєм, мінеральною водою, молоком або кисломолочними продуктами, оскільки містяться в них речовини гальмують всмоктування заліза.

Середня рекомендована доза - 1 - 2 капсули на добу, після їжі.

Діти старше 3 років одержують дозу в 1 капсулу на день, після їжі.

Тривалість курсу лікування визначається індивідуально, залежно від перебігу та тяжкості захворювання. Частіше всього вона складає від 1 до 3 місяців.

Передозування

При передозуванні може виникнути:

- гемохроматоз;

- порушення свідомості;

- зниження артеріального тиску;

- акроціаноз.

При отруєнні солями заліза рекомендується дефероксамін (всередину та парентерально, по 5-10 грамів – для запобігання всмоктування зі шлунка, по 1-2 г кожні 3-12 годин – для виведення з організму).

Слід також провести іншу симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Зазвичай прийом даного препарату добре переноситься та рідко спричиняє побічні ефекти, зазвичай – алергічного характеру. Можуть виникнути також:

- нудота;

- діарея;

- запор.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Даний лікарський засіб слід зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С.