Склад і форма випуску

Фолацин виробляється у таблетках. Основна діюча речовина препарату – фолієва кислота.

Свідчення

Фолацин використовують для профілактики та лікування дефіциту фолієвої кислоти, включаючи посаду резекційну, сидеробластную, мегабластную і макроцитарную анемії. Крім цього, препарат застосовують для лікування лейкопенії та анемій, викликаних опроміненням іонізуючим випромінюванням або прийомом лікарських препаратів. Фолацин може використовуватися для лікування анемії пустує на тлі синдрому мальабсорбції тонкого кишечника.

Його використовують у перинатальної практиці для профілактики вроджених вад розвитку у плода.

Фолацин також застосовують у комплексній терапії полінейропатій та поліневритів, у тому числі викликаних алкогольною залежністю.

Протипоказання

Від застосування Фолацину необхідно відмовитися, якщо в анамнезі пацієнта зафіксована гіперчутливість до фолієвої кислоти, є непереносимість лактози або у хворого спостерігається дефіцит ціанокобаламіну, злоякісна анемія, нелікована дефіцит кобаламін, а також злоякісні новоутворення.

Фолацинне застосовується в педіатричній практиці. Необхідно з обережністю призначати препарат хворим, у яких виявлена анемія нез'ясованого генезу.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Фолацин використовується під час вагітності для попередження розвитку у плода вроджених патологій. При лактації препарат вживають у терапевтичних дозах.

Спосіб застосування та дози

Фолацин пронимается всередину незалежно від прийомів їжі. Тривалість лікування і доза препарату підбирається лікарем індивідуально.

Дорослим, вагітним і годуючим жінкам препарат призначають по ? або 1 таблетці в день. Тривалість курсу від 20 до 30 днів. У разі необхідності можливе повторне лікування з інтервалом між курсами не менше 1 місяця.

Жінки, у яких високий ризик розвитку вроджених дефектів плода при плануванні вагітності мають приймати 4 тижні по 1 таблетці на добу, а крім цього, по 1 таблетці на добу весь перший триместр.

Передозування

Немає офіційно зареєстрованих випадків передозування фолієвої кислоти, що супроводжується розвитком токсичних симптомів.

Побічні ефекти

Прийом Фолацину дуже рідко супроводжується розвитком побічних ефектів, але все ж у поодиноких випадках у хворого можуть спостерігатися розвиток нудоти, метеоризму, погіршення апетиту і виникнення гіркого присмаку у роті. Також у хворих при прийомі препарату можливий розвиток різних алергічних реакцій, що проявляються кропив'янкою, шкірним свербежем та висипаннями.

Умови і терміни зберігання

Фолацин потрібно зберігати в сухому темному місці. Термін придатності препарату – 5 років. Препарат категорично заборонено приймати після закінчення терміну придатності, так як прийом прострочених лікарських засобів може самим негативним чином позначиться на стані здоров'я.