Замінник плазми та інших компонентів крові, призначений для поповнення обсягів циркулюючої крові, збереження її агрегатного стану та підтримання водно-електролітного балансу.

Склад і форма випуску

Лікарська форма препарату – 6% розчин для інфузій. До складу лікарського засобу входять гідроксиетилкрохмаль і натрію хлорид.

Свідчення

Використовується для лікування і профілактики гіповолемії різної етіології, а також шокових станів, асоційованих з травмами. Препарат може застосовуватися при травмах хребта, що супроводжуються ушкодженням спинного мозку, кровотечами, опіками, поліорганною недостатністю та анафилаксией, а також іншими станами, які можуть супроводжуватися розвитком колапсу. Його застосовують при терапевтичної та гострої нормоволемічної гемодилюції для заповнення апаратів екстракорпорального кровообігу.

Протипоказання

Гіперволемія, застійна серцева недостатність, гіпергідратація, вагітність, лактація, внутрішньочерепні кровотечі, гіперчутливість до компонентів лікарського засобу, порушення згортання крові, тяжкі форми зневоднення, ниркова недостатність, що супроводжується анурією або олігурією.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з відсутністю клінічних даних про використання Волювена в період вагітності і лактації, його призначення цим хворим можливо лише в крайніх випадках.

При призначенні лікарського засобу лактуючим жінкам хворий рекомендують відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Розчин показаний для внутрішньовенного введення. Швидкість і кількість препарату, необхідні для введення конкретному хворому, лікар розраховує самостійно, ґрунтуючись на клінічних показниках. У зв'язку з високим ризиком розвитку анафілактичної реакції препарат починають з дрібного і повільного введення. Перші 10 або 20 мл розчину пацієнт отримує під суворим медичним контролем.

В екстрених випадках для компенсації гіповолемії і швидкого поповнення обсягів циркулюючої крові застосовують препарат, що міститься в спеціальних контейнерах з пластику. Максимальна добова доза препарату для дорослого хворого – 50 мл на кг маси тіла пацієнта, діти від 10 до 18 років отримують по 33 мл на кг ваги тіла, від 2 до 10 років – по 25 мл на кг ваги.

Передозування

При введенні збільшених доз Волювена у пацієнтів можлива поява перевантаження системи кровообігу. При гострому передозуванні показано припинення введення розчину і призначення діуретичних засобів.

Побічні ефекти

Зниження гематокриту, активності фактора згортання крові VIII, збільшення часу кровотеч, шкірний свербіж, алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Волювен необхідно зберігати в прохолодних місцях, захищених від світла. Тривалість зберігання – 3 роки.