Даний лікарський фармсредство відносять до групи препаратів, кровозамінників та перфузійних речовин.

Застосовується в якості колоїдного заступника обсягів плазми крові. Основним компонентом є гідроксиетилкрохмаль.

Після застосування даного изоонкотического розчину відбувається підвищення внутрішньосудинного об'єму утримання плазми в крові, причому збільшення пропорційно еквівалентно вводиться обсягом препарату.

Тривалість ефекту підвищення об'єму плазми знаходиться в залежності від різних факторів, у тому числі має значення, в якій кількості знаходиться молекулярна маса і більшою мірою – молярне заміщення.

Даний препарат здатний викликати зниження гематокриту та сприяє підвищенню рівня в'язкості плазмової складової крові. Викликає зниження агрегації тромбоцитів і попереджає агрегацію еритроцитів. Активізує переклад води в кров з тканин організму.

Після того, як введений препарат, ефект триває протягом не менше шести годин поспіль, довгостроково циркулюючи в кров'яному руслі.

Також у складі препарату містяться електроліти – натрій, калій, магній, хлорид і ацетат. Хлорид має властивість перешкоджати розвитку метаболічного ацидозу.

Склад і форма випуску

Основні активні компоненти: гідроксиетилкрохмаль (60 мг на 1 мл), натрію хлорид (46 мг), натрію ацетат тригідрат (60 мг), калію хлорид (3 мг), магнію хлорид (30 мг).

Допоміжними компонентами виступають: натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій.

Проводиться у формі р-ра для інфузій. Проводиться у флаконах об'ємом по 250 і 500 мл

Свідчення

Застосовують для ліквідації гіповолемії (зменшення обсягів циркулюючої крові), викликаній гострою крововтратою.

Зазвичай застосовується у випадках, якщо застосування тільки кристалоїдів є недостатнім.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Протипоказане при:

- гіпергідратації, в тому числі при набряку легень;

- ниркової недостатності, олігурії, анурії;

- внутрішньочерепному кровотечі;

- важкої гіпернатріємії або важка гиперхлоремии, гіперволемії;

- тяжких порушеннях функцій печінки;

- застійної серцевої недостатності.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Даний препарат при лікуванні вагітних жінок допустимо застосовувати у випадках гострої необхідності.

Якщо необхідно виробляти введення препарату у період грудного годування, то на час лікування слід припинити лактацію.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат вводиться внутрішньовенно у дозах, по можливості, найбільш низьких при найбільшої ефективності, на як можна більш короткий проміжок часу. Доза залежить від обсягів втрати крові.

Протягом лікування проводиться безперервний моніторинг гемодинаміки, для того, щоб припинити введення, як тільки її рівень нормалізується.

Перші 10-20 мл препарату вводять повільно, для своєчасного виявлення та запобігання розвитку можливої анафілактичної реакції.

Зазвичай при шоковій крововтраті вводять 20 мл препарату на 1 кг маси тіла в годину. При небезпечних для життя крововтратах вводять до 500 мл, вручну (не більше 50 мл на 1 кг маси тіла на добу).

При інфузійному введенні потрібно максимально видалити повітря з контейнера.

При визначенні дитячої дозування, як показали спостереження, зниження дозування до 10-20 мл на 1 кг ваги пацієнта не викликає зниження небажаних ефектів, порівняно з дорослою дозуванням.

Дітям 2-12 років рекомендується середня дозування від 36 до 11 мг на 1 кг, дітям від 2 міс до 2 років – від 16 до 9 мл на 1 кг.

При порушеннях роботи нирок або печінки, розладами коагуляції крові слід проявити особливу обережність та контролювати вміст електролітів.

Передозування

Передозування може викликати гиперволемию. При такому розвитку подій необхідно відразу припинити вливання препарату, при необхідності застосувати діуретики.

Побічні ефекти

В деяких випадках можуть виникнути деякі побічні ефекти у вигляді:

- зниженого гематокриту і зниженої концентрації протеїнів плазми в результаті гемодилюції;

- можливого подовження періоду згортання крові;

- анафілактичного шоку, ангіоневротичного набряку, алергічної кропив'янки, гіпотензії, диспное, бронхоспазм, тахікардії, артеріальної гіпертензії;

- підвищення сироваткових концентрацій альфа-амілази.

Повторні інфузії протягом декількох днів можуть викликати появу висипу (може з'явитися через кілька тижнів після закінчення терапії).

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – до 3 років.

Температура зберігання – не вище 25°С.