Інфузійний розчин, призначений для парентерального харчування, який містить необхідний людському організму комплекс амінокислот. У складі препарату присутні вісім незамінних, дві умовно замінні і п'ять незамінних амінокислот, які зв'язують і виводять утворюються в процесі метаболізму токсичні іони амонію. Препарат підвищує дезинтоксикаційну функцію печінки, а також попереджує ураження тканин центральної і периферичної нервової систем аміаком у хворих з тяжкими порушеннями функції печінки.
Склад і форма випуску
Проводиться в розчині для інфузійного введення міститься у флаконах по 500 мл До складу розчину входять – L-лейцин, L-аргінін, L-ізолейцин, L-валін, Гліцин, L-лізин, L-пролін, L-аланін, L-треонін, L-гістидин, L-серин, L-метіонін, L-фенілаланін, L-триптофан, L-цистеїн.
Свідчення
Препарат може використовуватися для часткового або повного парентерального харчування у хворих, які страждають важкою формою печінкової недостатності, а також печінковою недостатністю, що супроводжується печінковою енцефалопатією.
Лікарський засіб використовується для терапії хворих з печінковою комою або предкоматозным станом.
Протипоказання
Індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату, гіпергідратація, порушення метаболізму амінокислот, знижені рівня натрію та калію в плазмі крові.
Лікарський засіб не призначається хворим, які страждають важкими формами декомпенсованої серцевої недостатності.
У зв'язку з відсутністю достовірної інформації щодо застосування препарату в терапії жінок перебувають у гестаційному і лактаційний періоди, а також дітей віком до 18 років, його не призначають цим хворим.
Особам, що страждають порушенням функції нирок, не рекомендується призначати препарат, однак при його використанні в лікуванні хворих з печінковою комою слід оцінювати ступінь небезпеки для життя пацієнта при кожній з патологій.
Застосування при вагітності і годуванні грудьми
Не используемся в терапії вагітних, так як немає достовірної інформації про особливості його впливу на розвиток плоду.
У тому випадку, якщо неможливо обійтися без застосування лікарського засобу в терапії лактуючих жінок пацієнтці повідомляють, що вона повинна відмовитися від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Гепасол Нео 8% використовується для внутрішньовенного введення. Введення препарату припустимо проводити тільки в умовах стаціонару. Тривалість лікування та дозу засобу підбирає лікар для пацієнта індивідуально.
Дорослі отримують препарат краплинно зі швидкістю 1 чи 1,25 мл на кг маси тіла в годину.
Максимальна добова доза – 18,75 мл на кг маси тіла.
Передозування
При введенні Гепасола Нео 8% в підвищених дозах у пацієнтів спостерігається посилення побічних ефектів. Крім цього, при значному передозуванні у пацієнтів може розвинутися гостра лівошлуночкова недостатність, набряк легенів, печінкова енцефалопатія та підвищення рівня аміаку в крові.
Аантидота немає. При передозуванні слід припинити введення препарату і призначити симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Нудота, блювота, лихоманка, посилене потовиділення і тахікардія.
При занадто швидкому введенні лікарського засобу у пацієнтів можуть розвинутися порушення водно-електролітного балансу, а також набряк легень і периферичних тканин.
У рідкісних випадках у місцях введення препарату відзначено появу геморагій та тромбофлебітів грибкової або бактеріальної етіології.
Умови і терміни зберігання
Гепасол Нео 8% слід берегти в темних місцях при температурі не вище 30 градусів. Тривалість зберігання – 2 роки.