Препарат Хартмана Без Магнію це сольовий розчин, який містить електроліти. Застосовують препарат для корекції порушень кислотно-лужного стану та водно-електролітного балансу, також в якості замінників плазми та інших компонентів крові.

Склад і форма випуску

Препарат Хартмана Без Магнію виробляють у вигляді прозорого, безбарвного розчину для інфузій. До складу цього препарату входять активні компоненти: натрію хлоруд, калію хлорид, натрію лактат, кальцію хлорид, а також вода для ін'єкцій як, додаткова речовина. Препарат розфасований у пляшки по 200 мл або 400 мл

Свідчення

Препарат Хартмана Без Магнію призначається і застосовується для заповнення дефіциту електролітів і води і при слабкому ацидозі (перитоніт, блювання, опіки, пронос, тяжкі інфекції) або збереженому кислотно-лужному стані і в якості початкової терапії шоку, дефіциту крові, травм. Також препарат застосовують під час хірургічних втручань та після них для підтримки обсягу экстрацеллюлярной рідини.

Протипоказання

Препарат Хартмана Без Магнію має ряд протипоказань до застосування: гіпертонічна дегідратація, лактатний ацидоз, алкалоз, гостра ниркова недостатність, тяжкі порушення функції печінки, набряк легенів, стани з підвищеним згортанням крові, тромбофлебіт, декомпенсовані пороки серця, анурія і олігурія, набряк мозку, а також дитячий вік.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати препарат Хартмана Без Магнію жінкам у період вагітності можна лише у випадку, якщо передбачувана користь значно перевищує можливий ризик для плода.

Про застосування препарату під час грудного вигодовування клінічні дані відсутні.

Спосіб застосування та дози

Препарат Хартмана Без Магнію призначений для введення внутрішньовенно краплинно.

Доза визначається лікарем індивідуально в залежності від медичних показань і стану хворого. Вводити препарат необхідно з середньою швидкістю 60 крапель на хвилину, приблизно до 2500 на добу, в розрахунку 2,5 мл на кг маси тіла в годину, при невідкладних станах можливе введення до 100 крапель в хвилину. Добова доза препарату може становити від 100 мл до 3000 мл Тривалість терапії залежить від того, як пацієнт переносить препарат і від стану хворого. Протягом перших діб необхідно забезпечити половину дефіциту і добову потребу рідини, протягом наступних 2 діб слід забезпечити, щодня, по ¼ частині дефіциту рідини. Таким чином, відновлення загального дефіциту рідини відбувається протягом 72 годин. Після відновлення раніше втраченої рідини потрібно враховувати, що втрата рідини триває, і відновлювати її.

Передозування

У разі значного перевищення рекомендованої дози препарату Хартмана Без Магнію або надто швидке введення розчину може виникнути метаболічний алкалоз.

Побічні ефекти

Препарат Хартама Без Магнію може викликати негативні реакції у місці введення у вигляді інфузії: запалення, висипань, набряку, свербежу, болю, еритеми, печіння, оніміння та тромбофлебітів.

Також застосування препарату може призвести до розвитку: порушення обміну електролітів (включаючи гіпокаліємію, гипернатриемию, гиперхлоремию), гіпергідратації, гіперволемії, метаболічного алкалозу, анафілактичних або алергічних реакцій таких як: підвищення температури тіла, кашель, свербіж, утруднене дихання, чхання, ангіоневротичний набряк, кропив'янка і панічні атаки.

Умови і терміни зберігання

Основними умовами для зберігання препарату Хартмана Без Магнію є: недоступність дітям, температура від +10°C до + 25°C, місце без потрапляння прямих сонячних променів. Термін придатності препарату становить 2 роки. З аптек відпускається за рецептом лікаря.