Склад і форма випуску

Калію хлорид випускається у розчині для ін'єкцій. Основний діючий компонент препарату – калію хлорид.

Свідчення

Калію хлорид призначений для терапії гіпокаліємії, у тому числі виникла на тлі цукрового діабету, тривалої блювоти або діареї, а також тривалого лікування гіпотензивними препаратами, діуретиками та глюкокортикостероїдами. Крім цього, він застосовується при лікуванні і профілактиці дигиталистойинтоксикации, у пацієнтів для лікування аритмії в гострому періоді інфаркту міокарда.

Протипоказання

Калію хлорид не призначається, якщо у хворого була виявлена гіперкаліємія, некоректна робота надниркових залоз, повна атріовентрикулярна блокада, хронічна ниркова недостатність. Також використання препарат неприпустимо в тих випадках, якщо у складі комплексного лікування, одержуваного хворим утримуватися калійзберігаючі діуретики, а також, якщо у пацієнта були виявлені метаболічні порушення, такі як ацидоз, гіповолемія з гіпонатріємією. Препарат не призначається для лікування вагітних, матерів та дітей до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Вагітність і період лактації є важливим протипоказанням для призначення жінці для лікування Калію хлориду.

Спосіб застосування та дози

Калію хлорид призначений для внутрішньовенного введення. При лікуванні гіпокаліємії, що супроводжується порушенням серцевого ритму, препарат вводять хворим по 1 або 1,5 м від 4 до 5 разів на добу, після стабілізації серцевого ритму дозу рекомендується зменшити.

При терапії дигіталісної інтоксикації пацієнт повинен отримувати на добу від 2 до 3 г препарату, в особливо важких випадках доза лікарської речовини може бути збільшена до 5 г на добу. У разі необхідності купірування нападів пароксизмальної тахікардії хворий в першу добу отримує від 8 до 12 г препарату з наступним зниженням дози до 3 або 6 р.

Препарат може вводитися внутрішньовенно струминно або краплинно. Внутрішньовенне крапельне введення препарату здійснюється повільно протягом 1 год. Для внутрішньовенного введення 2 або 2,5 г Калію хлориду необхідно розчинити в 500 мл 5% розчину декстрози.

Передозування

При передозуванні Калію хлорид у хворих спостерігаються симптоми, характерні для гіперкаліємії, такі як парестезії кінцівок, погіршення атріовентрикулярної провідності, м'язовий гіпотонус, аритмії, зупинка серця. Для поліпшення стану хворого йому проводять внутрішньовенне введення розчину NaCl і розчину декстрози. У разі необхідності можливе проведення гемодіалізу або перитонеального діалізу.

Побічні ефекти

Введення Калію хлориду добре переноситься хворими, але у деяких пацієнтів при лікуванні препаратом можуть розвинутися нудота, блювота і порушення стільця

Умови і терміни зберігання

Калію хлорид зберігають у недоступному для дітей, темному і прохолодному місці в оригінальній упаковці. Термін придатності препарату за умови правильного зберігання 5 років. Не рекомендується використовувати Калію хлорид після закінчення терміну придатності.