Даний засіб є розчином електролітів. Вводиться внутрішньовенно для поповнення рідини в організмі. Також може використовуватися зовнішньо (наприклад, для промивання рани).

Препарат відновлює водно-сольовий баланс, покращує перфузію (кровопостачання) тканин, збільшує ефективність заходів по переливанню крові при крововтратах.

Також має дезінтоксикаційний ефект (усуває інтоксикацію) внаслідок короткочасного збільшення об'єму рідини в організмі, скорочення рівня токсичних продуктів у крові, збільшення сечовипускання.

Склад і форма випуску

Діючий компонент цього засобу натрію хлорид, допоміжна речовина – вода для ін'єкцій.

Випускається Натрію Хлорид-Солювен у формі розчину для інфузій (внутрішньовенних вливань).

100 мл цього розчину містить 0,9 грама натрію хлориду.

Електроліти: натрій — 154 ммоль/л; хлориди — 154 ммоль/л.

Свідчення

Натрію Хлорид-Солювен застосовується з метою поповнення дефіциту рідини в організмі. Використовується при проведенні заходів інтенсивної терапії. Застосовується як розчинник інших сумісних фармакологічних засобів.

Крім того, може використовуватися локально, зокрема для промивання слизової оболонки носа, ран, а також катетерів і систем для трансфузії (переливання).

Протипоказання

Не можна застосовувати цей засіб при гіпергідратації (надлишку рідини в організмі), гиперхлоремии (надлишковому вмісті хлору), гіпернатріємії (надлишкової концентрації натрію), хлоридно ацидозі («закислении» крові з надлишком хлору), а також при всіх станах, які пов'язані з загрозою розвитку набряку легенів.

Крім того, його не використовують при офтальмологічних операціях для промивання очей.

З обережністю можна застосовувати при порушеннях видільної функції нирок, при вадах серцях у стадії декомпенсації, а також при набряково-асцитическом синдромі, який розвинувся на фоні цирозу печінки.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

За свідченнями лікарський препарат можна застосовувати жінкам у ці періоди.

Спосіб застосування та дози

Цей засіб може використовуватися внутрішньовенно, зовнішньо, а також ректально (вводиться в пряму кишку).

При внутрішньовенному застосуванні препарат вводиться краплинно зі швидкістю 4-10 мл/кг/годину. За добу може вводитися до трьох літрів і більше розчину, залежно від рівня втрати рідини та клінічної ситуації.

Дітям для поповнення рідини при важкій дегідратації засіб звичайно вводять з розрахунку 20-30 мл/кг маси тіла дитини. Далі дозування коригується залежно від лабораторних даних.

Якщо препарат вводиться протягом тривалого періоду, зокрема у великих обсягах, необхідним є контроль рівня електролітів в плазмі крові та в сечі, а також контроль діурезу (об'єму сечі, що виділяється).

Крім внутрішньовенного введення, цей засіб застосовують всередину, використовують у клізмах, призначають для промивання слизових оболонок, ран.

Передозування

Передозування даним засобом здатна призвести до розвитку хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведення з організму калію, гіперволемії (надлишку обсягу циркулюючої крові), внаслідок чого може розвинутися серцева недостатність.

Побічні ефекти

При правильному дозуванні даного лікарського засобу розвитку побічних ефектів спостерігатися не повинно. У разі проведення масивних внутрішньовенних вливань препарату можливий розвиток хлоридного ацидозу.

Умови і терміни зберігання

Препарат придатний протягом двох років.

Зберігати Натрію Хлорид-Солювен потрібно при температурі нижче +25°С, у місцях, недоступних для дитини.