Склад і форма випуску

Діюча речовина – кальцій хлористий. Містить допоміжні речовини. Проводиться в різних формах – порошку, розчину в ампулах для ін'єкцій (10%), розчину для перорального прийому (5 і 10%).

Свідчення

Кальцій відіграє важливу роль у життєдіяльності організму, в першу чергу – роботи центральної нервової системи, а також внутрішніх органів і систем, скорочення мускулатури, у тому числі міокарда, формування кісток, згортанні крові. Зокрема, препарат призначають при недостатності прищитоподібних залоз, шкірних алергії на ліки, плевриті, пневмонії, аднекситі, ендометриті, променевої хвороби, запальних процесах, що характеризуються виділенням ексудату, як засіб, що зменшує проникність судин, геморагічному васкуліті.

Ефективний при лікуванні паренхіматозного гепатиту, інтоксикації печінки, нефрит, еклампсії, а також як кровоспинний засіб, в разі легеневих, шлунково-кишкового, носового, маткової кровотечі. Може бути використаний при підготовці проведення операцій для підвищення швидкості згортання крові, у разі отруєння солями магнію, фтору, і солі щавлевої кислоти. Застосовують також у комбінованій терапії при стимулюванні пологової діяльності.

При пероральному прийомі спрацьовує як діуретик, близький за механізмом своєї дії до кислотоутворюючих діуретиків. Застосовується для поповнення вмісту кальцію при гіпокальціємії.

Протипоказання

Протипоказане внутрішньом'язове та підшкірне введення з-за великого ризику виникнення некрозу тканини в місці введення через його сильного дратівної дії. Не призначається при небезпеці або схильності пацієнта до утворення тромбів, атеросклерозі, гіперкальціємії.

Не слід призначати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосування при вагітності можливе за життєвими показаннями, коли ризик його застосування нижче, ніж його користь.

Спосіб застосування та дози

При внутрішньовенному введенні застосовується краплинно (6 крапель на хвилину, розчинивши в натрію хлор або глюкози), або струминно (максимально повільно, не менше 5 хвилин), можливе застосування способом електрофорезу.

Пероральну форму приймають після їди, 2-3 рази в день. Дорослим – ї їдальня ложка, дітям - 1-2 чайних.

При лікуванні алергічних реакцій застосовується в комбінації з антигістамінними препаратами.

Передозування

У разі передозування можливе посилення дії побічних ефектів, пригнічення серцевої діяльності, тахікардії. Призначається симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Побічні ефекти включають в себе болю в епігастрії, печію, брадикардію (при внутрішньовенному введенні). Занадто швидке введення викликає фібриляцію серцевих шлуночків. Природними реакціями організму на внутрішньовенне введення препарату, незалежно від способу, є відчуття жару, яке відчувається спочатку на слизових, потім поширюється по всьому тілу.

Умови і терміни зберігання

Зберігають до 5 років при температурі від 15 до 25°С.