Препарат Гематовит – це біогенний стимулятор, вживання якого сприяє збільшенню гемоглобіну, поліпшення морфологічних характеристик еритроцитів, регенерації тканини, згортання крові, вуглеводному обміну, регулювання окисно-відновних процесів. Дія препарату знімає запалення і гальмує розвиток алергічних реакцій, підвищує стійкість організму до інфекцій, відновлює функції підшлункової і щитовидної залози, покращує жовчовиділення. Гематовит є ефективним засобом при такому захворюванні, як анемія.

Форма випуску, склад

Препарат Гематовит виробляють у вигляді солодких темно-коричневих плиток, які розділені на чотири частини, з характерним запахом.

У складі 1 плитки містяться аскорбінова кислота 120 мг в якості активного компонента, як додаткові компоненти: молоко цільне згущене з цукром, альбумін чорний харчовий, карамельна патока крохмальна, цукор-пісок, ванілін.

Одна плитка 50 р.

Показання до застосування

Препарат Гематовит застосовують для профілактики та в складі комплексного лікування:

• при підвищених розумових і фізичних навантаженнях;

• для підвищення опірності організму до простудних та інфекційних захворювань;

• у період одужання після тяжких і тривалих захворювань.

Протипоказання

Препарат Гемотовит, як правило, добре переноситься, але все ж, протипоказаний до застосування пацієнтам з індивідуальною несприйнятливістю до компонентів, які входять до складу, підвищеним згортанням крові, схильністю до тромбозів, тромбофлебітами, цукровий діабет і дітям до 3 років.

Період вагітності і грудного вигодовування

Застосування препарату Гематовит під час вагітності та годування груддю можливе, але тільки після рекомендацій лікуючого лікаря, оскільки застосування аскорбінової кислоти у високих дозах може бути небезпечним для плода або дитини.

Спосіб застосування

Перед тим як почати терапію препаратом Гематовит обов'язково зверніться до лікаря за консультацією, який визначить тривалість терапії в залежності від показань та віку пацієнта.

Рекомендована доза для дітей старше 3-ох років становить по одній частині плитки 3 рази на добу, для дорослих по 3-4 частини плитки 3 рази в день.

Передозування

Передозування препаратом Гематовит можлива, якщо застосувати більш 1 г аскорбінової кислоти (понад 8 плиток Гематовита). Інтоксикація препаратом характеризується такими симптомами: головний біль, підвищення збудливості ЦНС (центральної нервової системи), нудота, безсоння, блювання, гіперацидний гастрит і діарея. Також можливі: ульцерзция слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, глюкозурія, гіперглікемія, гипероксалурия, нефролітіаз, порушення функцій нирок, помірна полакіурія. Передозування препаратом викликає зниження проникності капілярів, гиперкоагуляцию, підвищення артеріального тиску, розвиток мікроангіопатії, тромбоцитозу, нейтрофільного лейкоцитозу, гіпокаліємії, эритропении, гиперпротромбинемии.

При отруєнні препаратом варто застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Побічні ефекти при застосуванні препарату Гематовит проявляються у вигляді алергічних реакцій, артеріальної гіпертензії, подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, гапергликемии, пригнічення функцій підшлункової залози, порушень обміну речовин, глюкозурії, тромбоцитозу та тромбообразований. Якщо застосування препарату викликало прояв побічних реакцій варто порадитися з лікарем щодо подальшого застосування.

Умови зберігання

Зберігати препарат Гематовит слід при температурі не більше +25 °С, у місці без потрапляння прямих сонячних променів і вологи. Подалі від дітей.

Термін придатності 1 рік від дати виробництва.

З аптек препарат відпускають без рецепта лікаря.