Препарат Желатину відноситься до групи гемостатичних засобів, дія якого сприяє збільшенню об'єму крові, що циркулює в кровоносній системі, підвищення артеріального тиску, збільшенням об'ємної швидкості потоку венозної крові до серця, поліпшенню тканинного кровообмена.
Форма випуску, склад
Препарат Желатину виробляють у формі розчину 10%.
Розчин являє собою слабо забарвлену або прозору драглисту масу, яка при нагріванні перетворюється в рідину.
У склад: 100 мл розчину 10% входить желатин медичний, як основний компонент, а також допоміжні речовини: натрію хлорид, розчин натрію гідроксиду, вода для ін'єкцій.
В упаковці по 10 ампул по 10 мл або 25 мл
Показання до застосування
Препарат Желатину застосовують і призначають для лікування і профілактики гіповолемії: опіковий, травматичний, токсичний і геморагічний шок;
кишкові, шлункові, легеневі кровотечі, для підвищення згортання крові;
екстракорпоральне кровообіг;
променева хвороба;
шкірний свербіж;
варикозні виразки гомілки;
зниження артеріального тиску при епідуральної або спінальної анестезії.
Також препарат використовують як розчинник при введенні інсуліну, що б зменшити його втрати внаслідок адсорбції на стінках інфузійних трубок і ємностей; для приготування лікарських засобів, масляних емульсій та поживних середовищ; в гістологічної техніки.
Протипоказання
Препарат Желатину протипоказаний до застосування при тяжкій серцевій недостатності, гіперволемії та непереносимості компонентів, що входять до складу.
Пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю, гипергидратацией, набряком легень, гемморагическим діатезом, гипонатримией і гипокалимией застосовувати препарат необхідно з особливою обережністю.
Період вагітності і грудного вигодовування
Інформація про те, чи можна застосовувати препарат Желатину в період вагітності та під час годування відсутня.
Спосіб застосування
Препарат Желатину вводять підшкірно в стегнову область, підігрів розчин до температури тіла в дозі по 10-50 мл, на місце підшкірного введення необхідно прикласти компрес.
Розчин вводять внутрішньовенно в дозі 0,1-1 мл/кг маси тіла пацієнта.
У разі кишкових кровотеч застосовуються клізм по 50-100 мл розчину 5% або 10 %.
Передозування
Випадків передозування препаратом Желатину виявлено не було. Для уникнення інтоксикації препаратом слід дотримуватись рекомендованих доз.
Побічні реакції
Побічні ефекти під час застосування препарату Желатину можуть проявлятися болями в місці введення, обумовлені розвитком дрібних вогнищ некрозу, а також у вигляді протеїнурії, підвищення температури тіла і шкірних алергічних реакцій. Дуже рідко можливо виникнення больового шоку.
Умови зберігання
Для зберігання препарату Желатину слід дотримуватися таких нескладних умов: прохолодне місце, без попадання вологи і прямих сонячних променів, закрита упаковка, недоступність дітям.
Термін придатності становить 12 місяців від дати виробництва.
Відпустку препарату з аптек без рецепта лікаря.