Препарат Желатину відноситься до групи гемостатичних засобів, дія якого сприяє збільшенню об'єму крові, що циркулює в кровоносній системі, підвищення артеріального тиску, збільшенням об'ємної швидкості потоку венозної крові до серця, поліпшенню тканинного кровообмена.

Форма випуску, склад

Препарат Желатину виробляють у формі розчину 10%.

Розчин являє собою слабо забарвлену або прозору драглисту масу, яка при нагріванні перетворюється в рідину.

У склад: 100 мл розчину 10% входить желатин медичний, як основний компонент, а також допоміжні речовини: натрію хлорид, розчин натрію гідроксиду, вода для ін'єкцій.

В упаковці по 10 ампул по 10 мл або 25 мл

Показання до застосування

  • Препарат Желатину застосовують і призначають для лікування і профілактики гіповолемії: опіковий, травматичний, токсичний і геморагічний шок;

  • кишкові, шлункові, легеневі кровотечі, для підвищення згортання крові;

  • екстракорпоральне кровообіг;

  • променева хвороба;

  • шкірний свербіж;

  • варикозні виразки гомілки;

  • зниження артеріального тиску при епідуральної або спінальної анестезії.

Також препарат використовують як розчинник при введенні інсуліну, що б зменшити його втрати внаслідок адсорбції на стінках інфузійних трубок і ємностей; для приготування лікарських засобів, масляних емульсій та поживних середовищ; в гістологічної техніки.

Протипоказання

Препарат Желатину протипоказаний до застосування при тяжкій серцевій недостатності, гіперволемії та непереносимості компонентів, що входять до складу.

Пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю, гипергидратацией, набряком легень, гемморагическим діатезом, гипонатримией і гипокалимией застосовувати препарат необхідно з особливою обережністю.

Період вагітності і грудного вигодовування

Інформація про те, чи можна застосовувати препарат Желатину в період вагітності та під час годування відсутня.

Спосіб застосування

Препарат Желатину вводять підшкірно в стегнову область, підігрів розчин до температури тіла в дозі по 10-50 мл, на місце підшкірного введення необхідно прикласти компрес.

Розчин вводять внутрішньовенно в дозі 0,1-1 мл/кг маси тіла пацієнта.

У разі кишкових кровотеч застосовуються клізм по 50-100 мл розчину 5% або 10 %.

Передозування

Випадків передозування препаратом Желатину виявлено не було. Для уникнення інтоксикації препаратом слід дотримуватись рекомендованих доз.

Побічні реакції

Побічні ефекти під час застосування препарату Желатину можуть проявлятися болями в місці введення, обумовлені розвитком дрібних вогнищ некрозу, а також у вигляді протеїнурії, підвищення температури тіла і шкірних алергічних реакцій. Дуже рідко можливо виникнення больового шоку.

Умови зберігання

Для зберігання препарату Желатину слід дотримуватися таких нескладних умов: прохолодне місце, без попадання вологи і прямих сонячних променів, закрита упаковка, недоступність дітям.

Термін придатності становить 12 місяців від дати виробництва.

Відпустку препарату з аптек без рецепта лікаря.