Препарат Консервант Крові ЦФД відноситься до групи допоміжних засобів для гемотранфузий, попереджає згортання крові, регулює рН, підтримує утворення АТФ, є джерелом живлення для еритроцитів.
Форма випуску, склад
Препарат Консервант Крові ЦФД виробляють у вигляді прозорого стерильного розчину, який може бути безбарвним або трохи жовтуватого кольору.
У складі 100 г розчину містить такі активні компоненти: натрію цитрату дигідрат (2,63 г), натрію фосфат моногідрату (0,222 р), лимонної кислоти моногідрату (0,327 р), глюкози безводної (2,32 м), в якості додаткового компонента входить до складу позначена вода для ін'єкцій.
Препарат упакований в пластикові контейнери по 250 мл, 300 мл, 350 мл, 450 мл, 500 мл, у яких міститься відповідно по 35 мл, 42 мл, 49 мл, 63 мл, 70 мл консерванту, сполучених між собою ПВХ трубками. Кожен такий контейнер індивідуально упакований в стерильну упаковку з плівки.
Групова (вторинна) упаковка містить у собі чотири, шість, вісім або десять контейнерів разом з відповідною кількістю інструкцій.
Показання до застосування
Препарат Консервант Крові ЦФД відпускають тільки для станцій переливання крові та клінічних установ і застосовують для консервування донорської крові.
Протипоказання
Препарат Консервант Крові ЦФД, як правило, добре переноситься, але все ж, протипоказано застосування особам з наявністю індивідуальної несприйнятливості складових компонентів.
Період вагітності і грудного вигодовування
Інформація про застосування Консервант Крові ЦФД під час вагітності та годування груддю відсутній. Якщо виникла необхідність використання даного препарату вагітним жінкам і годуючим мамам, в такому випадку доцільність застосування визначається лікарем.
Спосіб застосування
Препарат Консервант Крові ЦФД застосовують таким чином:
• Перевіряють препарат на герметичність та цілісність упаковки;
• Розчин повинен бути прозорим;
• Потім препарат лягає на ваги нижче плеча донора;
• Налагоджується на руку донора манжет апарату для вимірювання артеріального тиску, вибравши відня, проводиться дезінфекція місця відбору крові;
• Робиться венопункция і починають забір крові, відпустивши при цьому манжет;
• Кров в контейнері під час забору необхідно обережно перемішувати з розчином антикоагулянту;
• Після забору крові відбираються зразки для тестів;
• Вміст контейнера ще раз перемішується (контейнер 10 разів перевертають догори дном);
• З донорської трубки вичавлюється кров і перемішується, після чого необхідно почекати поки кров повернеться назад в трубку;
• Перевіряється герметичність контейнера і контролюється номери зразків відібраних для тестів;
• Донорську трубку закривають алюмінієвим кільцем або запаюють паяльником ПВХ трубок;
• Відключається донор, а місце венопункції обробляється антисептичним розчином;
• Контейнер з відібраною кров'ю зберігають при температурі від +4 °С до +6 °С.
Передозування
Передозування препаратом Консервант Крові ЦФД може виникнути при швидкому переливанні великої кількості компонентів крові (до 2 л), заготовлених при використанні гемоконсерванта, викликавши цитратную гепатотоксичність та нефротоксичність, гіпокаліємію. Швидке масивне переливання холодних компонентів крові може призвести до виникнення гіпотермії з ризиком розвитку гіпоксії та аритмії.
Побічні реакції
Побічні ефекти при застосуванні препарату Консервант Крові ЦФД проявляються у вигляді реакцій гіперчутливості.
Умови зберігання
Зберігати препарат Консервант Крові ЦФД слід при температурі не більше +30 °С, у місці без потрапляння прямих сонячних променів.
Термін придатності даного засобу становить 3 роки від дати виробництва. Після розтину групової упаковки препарат слід використати протягом 10 днів.
Відпуск за рецептом лікаря.