Препарат Консервант Крові ЦФД відноситься до групи допоміжних засобів для гемотранфузий, попереджає згортання крові, регулює рН, підтримує утворення АТФ, є джерелом живлення для еритроцитів.

Форма випуску, склад

Препарат Консервант Крові ЦФД виробляють у вигляді прозорого стерильного розчину, який може бути безбарвним або трохи жовтуватого кольору.

У складі 100 г розчину містить такі активні компоненти: натрію цитрату дигідрат (2,63 г), натрію фосфат моногідрату (0,222 р), лимонної кислоти моногідрату (0,327 р), глюкози безводної (2,32 м), в якості додаткового компонента входить до складу позначена вода для ін'єкцій.

Препарат упакований в пластикові контейнери по 250 мл, 300 мл, 350 мл, 450 мл, 500 мл, у яких міститься відповідно по 35 мл, 42 мл, 49 мл, 63 мл, 70 мл консерванту, сполучених між собою ПВХ трубками. Кожен такий контейнер індивідуально упакований в стерильну упаковку з плівки.

Групова (вторинна) упаковка містить у собі чотири, шість, вісім або десять контейнерів разом з відповідною кількістю інструкцій.

Показання до застосування

Препарат Консервант Крові ЦФД відпускають тільки для станцій переливання крові та клінічних установ і застосовують для консервування донорської крові.

Протипоказання

Препарат Консервант Крові ЦФД, як правило, добре переноситься, але все ж, протипоказано застосування особам з наявністю індивідуальної несприйнятливості складових компонентів.

Період вагітності і грудного вигодовування

Інформація про застосування Консервант Крові ЦФД під час вагітності та годування груддю відсутній. Якщо виникла необхідність використання даного препарату вагітним жінкам і годуючим мамам, в такому випадку доцільність застосування визначається лікарем.

Спосіб застосування

Препарат Консервант Крові ЦФД застосовують таким чином:

• Перевіряють препарат на герметичність та цілісність упаковки;

• Розчин повинен бути прозорим;

• Потім препарат лягає на ваги нижче плеча донора;

• Налагоджується на руку донора манжет апарату для вимірювання артеріального тиску, вибравши відня, проводиться дезінфекція місця відбору крові;

• Робиться венопункция і починають забір крові, відпустивши при цьому манжет;

• Кров в контейнері під час забору необхідно обережно перемішувати з розчином антикоагулянту;

• Після забору крові відбираються зразки для тестів;

• Вміст контейнера ще раз перемішується (контейнер 10 разів перевертають догори дном);

• З донорської трубки вичавлюється кров і перемішується, після чого необхідно почекати поки кров повернеться назад в трубку;

• Перевіряється герметичність контейнера і контролюється номери зразків відібраних для тестів;

• Донорську трубку закривають алюмінієвим кільцем або запаюють паяльником ПВХ трубок;

• Відключається донор, а місце венопункції обробляється антисептичним розчином;

• Контейнер з відібраною кров'ю зберігають при температурі від +4 °С до +6 °С.

Передозування

Передозування препаратом Консервант Крові ЦФД може виникнути при швидкому переливанні великої кількості компонентів крові (до 2 л), заготовлених при використанні гемоконсерванта, викликавши цитратную гепатотоксичність та нефротоксичність, гіпокаліємію. Швидке масивне переливання холодних компонентів крові може призвести до виникнення гіпотермії з ризиком розвитку гіпоксії та аритмії.

Побічні реакції

Побічні ефекти при застосуванні препарату Консервант Крові ЦФД проявляються у вигляді реакцій гіперчутливості.

Умови зберігання

Зберігати препарат Консервант Крові ЦФД слід при температурі не більше +30 °С, у місці без потрапляння прямих сонячних променів.

Термін придатності даного засобу становить 3 роки від дати виробництва. Після розтину групової упаковки препарат слід використати протягом 10 днів.

Відпуск за рецептом лікаря.