Склад і форма випуску

Лідокаїну гідрохлорид виготовляється у вигляді 2 або 10 % розчину для ін'єкцій. Діюча речовина препарату – лідокаїну гідрохлорид.

Свідчення

Лідокаїну гідрохлорид застосовується для проведення місцевої анестезії в стоматологічній, отоларингологічній, офтальмологічній та хірургічній практиці. Розчин Лідокаїну гідрохлориду використовується при проведенні блокади периферичних нервових сплетінь і нервів у хворих, які страждають інтенсивним больовим синдромом.

Розчин Лідокаїну гідрохлориду застосовується для проведення аплікаційної анестезії слизової в гінекології, стоматології, пульмонології, оториноларингології, гастроентерології при проведенні оперативних втручань та діагностичних процедур.

Іноді 10% розчин Лідокаїну гідрохлориду використовують як антиаритмічний засіб.

Протипоказання

Лідокаїну гідрохлорид не використовують в терапії хворих, що страждають гіперчутливістю до лидокаину гідрохлориду або інших амідних місцевоанестезуючих препаратів. Крім цього, препарат не призначається хворим, у яких була виявлена серцева недостатність II і III ступеня, атріовентрикулярна блокада II і III ступеня, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта, дисфункція синусового вузла, артеріальна гіпотензія, міастенія, порфірія, порушення функції нирок.

Препарат не використовується в терапії дітей молодше 12 років, а також годуючих та вагітних жінок.

Ретробульбарне введення препарату не проводиться пацієнтам з глаукомою.

З собою обережністю необхідно поставитися до призначення Лідокаїну гідрохлориду, якщо у пацієнта в анамнезі є епілепсія, аритмія, неповна атріовентрикулярна блокада та серцева недостатність I ступеня.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Жінкам на стадії вагітності і лактації призначення Лідокаїну гідрохлориду категорично заборонено.

Якщо неможливо обійтися без призначення препарату в терапії жінок на стадії лактації, то розглядається питання про тимчасове припинення грудного вигодовування. Відновлення лактації можливо тільки з дозволу лікаря.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням Лідокаїну гідрохлориду обов'язково проводять шкірну пробу, що дозволяє виявити у пацієнта наявність гіперчутливості до препарату. Якщо введення препарат здійснюється внутрішньом'язово, то після введення голки в тканини рекомендується злегка відтягнути поршень шприца тому, це допоможе уникнути випадкового потрапляння лідокаїну гідрохлориду всередину посудини.

2% розчин Лідокаїну гідрохлориду використовується для підшкірного або внутрішньом'язового введення, також препарат допустимо використовувати при проведенні провідникової анестезії, обробки слизових оболонок і інстиляції препарату в кон'юнктивальний мішок.

Максимально допустима добова доза Лідокаїну гідрохлориду становить 20 мл

10% розчин Лідокаїну гідрохлориду призначений для проведення аплікаційної анестезії та внутрішньом'язового введення. Дозу препарату і спосіб застосування лікар підбирає індивідуально.

Передозування

Передозування Лідокаїном гідрохлоридом може супроводжуватися розвитком у пацієнта симптомів пригнічення центральної нервової і серцево-судинної систем. Також у хворого може спостерігатися виникнення тоніко-клонічних судом, втрати свідомості, тремор кінцівок, асфіксії, урежения серцевого ритму, зниження артеріального тиску.

При виявленні симптомів передозування слід негайно припинити введення препарату та забезпечити пацієнту коректне симптоматичне лікування та своєчасне отримання оксигенотерапії. У разі необхідності хворому вводять барбітурати, протисудомні, холінолітичні і вазоконстрикторного препарати.

Побічні ефекти

При введенні розчину Лідокаїну гідрохлориду у деяких хворих може спостерігатися розвиток запаморочення, сонливість, тремтіння, оніміння язика, зміни артеріального тиску, болю в грудній клітці, кропив'янки, диспепсичних розладів, анафілактичного шоку, зниження лібідо, пригнічення дихання.

Умови і терміни зберігання

Лідокаїну гідрохлорид слід зберігати в темному, прохолодному та недоступному для дітей місці. Термін придатності лікарського засобу – 2 роки.