Препарат володіє подібним дією з іншими органічними нітратами. Присутній у складі засобу ізосорбіду динітрат діє як джерело оксиду азоту і викликає розслаблення гладких м'язів судин шляхом активації гуанилатциклазы і подальшого збільшення концентрації внутрішньоклітинного циклічного гуанилатмонофосфата. В процесі цього стимулюється залежна протеїнкіназа, що призводить до зміни фосфорилування різних протеїнів у клітинах гладких м'язів.

Склад і форма випуску

Виробляється у таблетках. Кожна таблетка містить 5 мг ізосорбіду динітрату. Реалізується по 50 штук в банках.

Свідчення

Застосовується для профілактики і лікування нападів стенокардії, а також у комплексній терапії хронічної застійної серцевої недостатності.

Протипоказання

Ізо-Мік 5 Мг не призначається пацієнтам, у яких була виявлена непереносимістю нітратних сполук. Його не призначають хворим з гострою судинною недостатністю, кровотечами, гіповолемією, важкими порушеннями в роботі нирок, печінковою дисфункцією, важкими формами гіпотензії, гіпертрофічною обструктивною кардіоміопатією, тампонадою перикарда, констриктивным перикардитом і кардіогенним шоком у тих випадках, коли неможливо провести корекцію кінцевого діастолічного тиску лівого шлуночка за допомогою внутриаортальной контрпульсации або препаратів, що володіють позитивною інотропною дією.

Рекомендується з обережністю поставитися до призначення препарату хворим з глаукомою і тиреотоксикозом.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Ізо-Мік 5 Мг не призначений для призначення годуючим і вагітним жінкам.

Спосіб застосування та дози

Використання препарату можливо тільки після консультації лікаря. Тривалість лікування та дозу препарату фахівець підбирає індивідуально з урахуванням тяжкості захворювання.

Ізо-Мік 5 мг призначений для сублінгвального прийому. Разова доза лікарського засобу варіюється від 5 до10 мг.

Препарат використовується для купірування нападу стенокардії або перед можливим фізичними або емоційними навантаженнями, які можуть спровокувати розвиток нападу. При прийомі лікарського засобу одну таблетки необхідно покласти під язик і потримати в ротовій порожнині до повного розчинення.

Якщо прийом першої таблетки не дозволив добитися необхідного лікувального ефекту, то його прийом можна повторити, але не раніше ніж через 10 або 15 хвилин після вживання першої таблетки.

Передозування

Прийом високих доз препарату Ізо-Мік 5 Мг може викликати у хворих значне зниження артеріального тиску, слабке наповнення пульсу, блідість шкірних покривів, посилене потовиділення, рефлекторну тахікардію, слабкість, головний біль, диспепсичні порушення, судоми, ортостатичну гіпотензію, зорові розлади.

Для нормалізації стану пацієнта необхідно терміново провести промивання шлунка, покласти потерпілого з піднятим ножним кінцем, забезпечити коректне лікування. У тяжких випадках показане введення допаміну і симпатоміметиків.

Побічні ефекти

Ортостатична гіпотензія, тахікардія, колапс, посилення стенокардії, відчуття жару, припливи крові до обличчя, брадикардія, занепокоєння, головний біль, слабкість, запаморочення, загальмованість, нечіткість зору, нудота, блювання, звуження поля зору, алергічні реакції.

Умови і терміни зберігання

Ізо-Мік 5 Мг рекомендується зберігати при кімнатній температурі в сухих місцях, які недосяжні для дитини. Тривалість зберігання сублінгвальних таблеток – 4 роки.