Доппельгерц Тоникум До відноситься до групи препаратів, які застосовуються в кардіології у складі комбінованої терапії. Препарат рослинного походження, дія якого, покращує перфузію міокарда і коронарний кровотік, знижує периферичний опір судин, сприяє хорошому сну, позитивно впливає на функціональну діяльність шлунково-кишкового тракту. Настоянка Доппельгерц Тоникум До володіє слабким седативним ефектом, а також її можна застосовувати при незначних психологічних розладах. Компоненти, що входять до складу препарату сприяють відновленню зниженої опірності до нервових навантажень, мають сприятливий вплив на загальний стан людського організму після перенесеної хвороби.

Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Склад і форма випуску

Препарат Доппельгерц Тоникум До виробляють у вигляді прозорої темно-коричневою ароматною настоянки.

До складу цього препарату входять активні компоненти: рідкий екстракт квіток і листя глоду, рідкий екстракт листя меліси, рідкий екстракт шишок хмелю, а також допоміжні компоненти: настойка ароматична, 70% розчин інвертованого цукру, настоянка з апельсинової шкірки, мед, барвник цукровий, ванілін, вино лікерне.

В картонній пачці упаковано по одній коричневою скляній пляшці по 250 мл, 500 мл, 750 мл, 1000 мл настоянки.

Свідчення

Препарат Доппельгерц Тоникум До застосовують і призначають в якості комплексної терапії при функціональних серцево-судинних розладах і порушеннях, зниження опірності до нервових перевантажень, а також препарат показаний після перенесених захворювань, для загального зміцнення організму.

Протипоказання

Застосування препарату Доппельгерц Тоникум До протипоказано при наявності у пацієнта індивідуальної несприйнятливості до складових компонентів, порушень функцій нирок або печінки, а також у віці до 12 років. Пацієнтам з епілепсією, з черепно-мозковими травмами, хронічним алкоголізмом і цукровий діабет прийом препарату необхідно проводити з особливою обережністю.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Застосовувати препарат Доппельгерц Тоникум До вагітним і годуючим жінкам протипоказано, оскільки в складі даного засобу міститься спирт етиловий.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована доза препарату Доппельгерц Тоникум становить по 20 мл (1 столова ложка) 3-4 рази на день. Приймати даний препарат необхідно після прийому їжі і перед сном. Тривалість терапії – до 3 місяців. Якщо є необхідність, можна повторити курс лікування-15-20 днів перерви.

Передозування

У випадку передозування препаратом Доппельгерц Тоникум До можливо зниження артеріального тиску, а також прояв брадикардії і гіперчутливості.

Побічні ефекти

Препарат Доппельгерц Тоникум До, зазвичай, переноситься добре, при прийомі без перевищення рекомендованої дози не спричиняє яких-небудь побічних ефектів. Але в дуже рідкісних випадках може викликати алергічні реакції на вхідні до складу препарату компоненти і незначні розлади шлунково-кишкового тракту (пронос, нудота).

Умови і терміни зберігання

Препарат Доппельгерц Тоникум До не вимагає для зберігання будь-яких особливих умов: кімнатна температура не більше + 25 °С, подалі від дітей. Але після того як препарат був відкритий, зберігати його необхідно в прохолодному місці, що температура не перевищувала + 15 °С (можна в холодильнику).

Термін придатності даного засобу складає 36 місяців, після закінчення, якого застосовувати препарат не можна.

Відпуск з аптек для препарату об'ємом 250 мл проводиться без рецепта лікаря, об'ємом 500 мл, 750 мл, 1000 мл по наданню рецепта.