Івабрадин – кардіологічне засіб, здатне знижувати частоту серцевих скорочень, впливаючи на водій ритму серця за допомогою специфічного та селективного інгібування I f-каналів, воно також контролює спонтанну діастолічну деполяризацію на рівні синусового вузла. Воно впливає тільки на синусовий вузол і не має при цьому впливу на внутрипредсердную скоротність міокарда, AV - та внутрішньошлуночкову провідність, а також реполяризації шлуночків.

Івабрадин здатний взаємодіяти з h-каналами сітківки очі, які фактично ідентичні за структурою до f-каналів синусового вузла серця, що викликає тимчасове порушення світосприйняття, возникаюшего на тлі зниження реакції сітківки на яскраві світлові подразники.

Склад і форма випуску

Иваб-7,5 виготовляється у формі таблеток, які вкриті плівковою оболонкою і містять по 7,5 мг ивабрадина. Таблетки розміщені по 14 штук у блістері, по 2 блістери в одній картонній коробці.

Активна речовина – івабрадин.

Свідчення

Иваб-7,5 призначений для симптоматичного лікування хронічної стабільної стенокардії.

Крім цього, івабрадин використовується для симптоматичного терапії хронічної стабільної стенокардії у дорослих хворих, у яких є ішемічна хвороба серця, нормальний синусовий ритм і частота серцевих скорочень менше 70 ударів в хвилину.

Иваб-7,5 може призначатися:

хворим, яким протипоказані або обмежені до прийому бета-адреноблокатори;

спільно з бета-адреноблокаторами хворим, стан яких з якихось причин не може належним чином контролюватися, за допомогою вживання необхідної терапевтичної дози бета-адреноблокаторів.

Иваб-7,5 використовується в терапії хронічної серцевої недостатності. Івабрадин може застосовуватися в терапії хронічної серцевої недостатності II або IV класу (за класифікацією NYHA), з систолічною дисфункцією синусового ритму і частотою серцевих скорочень менше 75 ударів на хвилину спільно зі стандартним лікуванням, включаючи лікування бета-блокаторами, або при протипоказання або поганій переносимості бета-блокаторів.

Протипоказання

Не призначається при гіперчутливості до ивабрадину, частоті серцевих скорочень до початку лікування у стані спокою менше 70 ударів в хвилину, кардіогенному шоці, важкої форми печінкової недостатності, гострому інфаркті міокарда, вираженій артеріальній гіпотензії, синоатріальної блокади, синдромі слабкості синусового вузла, гострої або нестабільної серцевої недостатності, нестабільної стенокардії, наявність у пацієнта штучного водія ритму, АВ-блокади III ступеня.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У процесі вивчення ивабрадина у нього було виявлено ембріотоксичну і тератогенну дію, що не дозволяє використовувати його в терапії вагітних. Також підтримується прийом ивабрадина з грудним вигодовуванням.

Спосіб застосування та дози

Препарат Иваб-7,5 призначений для перорального прийому. Лікарський засіб допустимо використовувати тільки в терапії дорослих хворих. Препарат приймають по одній таблетці два рази на добу під час прийому їжі. При проковтуванні таблетки Иваба-7,5 її заборонено розламувати або розжовувати.

Перед початком лікування препаратом рекомендується проконсультуватися з лікарем. Фахівець може індивідуально підбирати тривалість і схему лікування, грунтуючись на важкості перебігу захворювання.

Передозування

Прийом ивабрадина в неправильних дозах може стати причиною розвитку тяжкої і тривалої брадикардії.

Для нормалізації стану хворого призначають симптоматичну терапію. Лікування брадикардії повинно проводитися тільки в умовах стаціонару. У тому випадку, якщо брадикардія супроводжується порушенням гемодинамічних показників, то рекомендовано внутрішньовенне введення бета-стимулюючих засобів. В особливо важких випадках показано тимчасове використання електрокардіостимулятора.

Побічні ефекти

Задишка, нудота, біль в абдомінальній ділянці, запор, діарея, еозинофілія, підвищення в плазмі крові рівня сечової кислоти, головний біль, запаморочення, непритомність, порушення зору, брадикардія, АВ-блокада I ступеня, пальпітація, АВ-блокада II і III ступеня, надшлуночкові екстрасистолія, синдром слабкості синусового вузла, артеріальна гіпотензія, ангіоневротичний набряк, висипання, еритема, свербіж, кропив'янка, м'язові спазми, астенія, втома, нездужання.

Умови і терміни зберігання

Иваб-7,5 рекомендується зберігати в заводській упаковці при кімнатній температурі в недоступних для дітей місцях. Тривалість зберігання препарату не перевищує 2 років.