Склад і форма випуску

Физиотенз проводиться у формі таблеток, вкритих оболонкою, у дозі 0,2, 0,3 і 0,4 мг. Активний компонент – моксонідин.

Свідчення

Физиотенз використовується в терапії артеріальної гіпертензії.

Протипоказання

Препарат Физиотенз не призначається хворим, які страждають слабкістю синусового вузла, важкого ступеня брадикардії, спадковою непереносимістю галактози, підвищеною чутливістю до моксонидину. Физиотенз c обережністю призначається пацієнтам, які страждають нирковою недостатністю або перебувають на гемодіалізі. Лікарський засіб не призначають пацієнтам молодше 18 років.

У зв'язку з високим ризиком розвитку брадикардії Физиотенз c обережністю призначається пацієнтам з AV-блокадою I ступеня, з тяжкими захворюваннями коронарних судин, нирковою недостатністю і нестабільною стенокардією.

При спільному прийомі лікарського засобу c бета-адреноблокаторів при необхідності припинення лікування спочатку перестають приймати бета-адреноблокатори, а через кілька днів Физиотенз.

Немає доказів того, що різке припинення прийому моксонидина може викликати значне підвищення артеріального тиску, однак, незважаючи на це, при необхідності припинення лікування проводять поступове зменшення дози Физиотенза.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У зв'язку з тим, що під час експериментальних досліджень на тваринах у моксонидина не було встановлено ембріотоксичної дії, Физиотенз не використовується в терапії вагітних.

Моксонідин здатний проникати в грудне молоко, тому при необхідності його призначення лактуючим жінкам необхідно припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Физиотенз можна приймати всередину незалежно від прийомів їжі. Якщо лікар не призначив індивідуальну схему, то препарат приймають по 200 мкг в день. Найвища добова доза Физиотенза становить 600 мкг, разова – 400 мкг.

Для пацієнтів, які знаходяться на гемодіалізі, страждають середнім або тяжким ступенем ниркової недостатності початкова доза препарату становить 200 мкг на добу. У разі необхідності при гарній переносимості добова доза може бути підвищена до 400 мкг.

Передозування

Вживання Физиотенза у підвищених дозах може викликати головний біль, значне зниження артеріального тиску, сонливість. Для поліпшення стану хворого йому проводять підвищення об'єму циркулюючої крові, за допомогою введення рідини і допаміну. Для купірування нападів барадикардии хворому вводять атропін.

Побічні ефекти

Физиотенз може викликати запаморочення, порушення сну, головні болі, надмірне зниження артеріального тиску, ортостатичну гіпотензію, нудоту, сухість слизової оболонки рота, шкірні висипання, шкірний свербіж, астенію та ангіоневротичний набряк. Побічні ефекти, як правило, не вимагають спеціального призначення лікування і швидко минають протягом перших двох тижнів лікування.

Умови і терміни зберігання

Физиотенз слід зберігати в сухому місці, яке не доступне для дітей. Тривалість зберігання препарату з моменту виготовлення – 2 роки.