Сечогінний лікарський засіб близьке по складу до тіазидних діуретиків, з уповільненим вивільненням. Призначається для лікування артеріальної гіпертензії. Регулярний прийом призводить до стійкого антигипертензивному ефекту.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – індапамід. До адитивним (допоміжним) компонентів препарату відносять безводну лактозу, гуміарабік, гипромелозу, магнію стеарат, опадрай АМВ білий. Надходить у продаж у таблетованій формі, в дозі 1,5 міліграма.

Свідчення

Даний лікарський засіб призначений для терапевтичного лікування пацієнтів, які страждають на артеріальну гіпертензію. Основна діюча речовина – індапамід – є сульфонамидным діуретиком з антигіпертензивної активністю, похідним індолів (містить индольное кільце в структурі молекули). В рекомендованій дозі виявляє помірний антигіпертензивний ефект.

Препарат має виключні фармакологічні властивості: не чинить центральних ефектів, здатність знижувати тиск не змінюється і добре зберігається при слабкому та помірному порушенні функцій нирок. Не чинить негативного впливу на жировий і вуглеводний обмін, у тому числі в осіб, що страждають цукровим діабетом.

Індапамід здатний до інгібування натрій-калій-Атфази, сукцинатдегідрогенази, зв'язування карбоангідрази. Завдяки цьому у натрієвого насоса погіршується енергопостачання, знижується натрійурез і діурез.

Гладка м'язова мускулатура судин стає менш сприйнятлива до впливу норадреналіну і ангіотензину II під впливом індапаміду. Також посилюються процеси, що ведуть до вироблення організмом простагландину Е.

Для виникнення антигіпертензивного ефекту достатньо 1 таблетки в день. Вплив препарату проявляється лише при стійкому та тривалому підвищенні артеріального тиску.

Максимальний терапевтичний ефект досягається при систематичному й тривалому прийомі препарату і зберігається до 2 місяців протягом цього терапевтичного курсу.

Протипоказання

Протипоказано застосування при:

- підвищену чутливість до індапаміду та похідних сульфонаміду;

- гострих порушеннях мозкового кровообігу, в тому числі нещодавно перенесених;

- виражених порушеннях функцій нирок;

- серйозних порушеннях роботи печінки (енцефалопатії);

- декомпенсованому цукровому діабеті.

Не призначають дітям до 18 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Не застосовується.

Спосіб застосування та дози

Приймати препарат рекомендується в ранішні години, відразу після пробудження, звичайна доза – 1 таблетка на добу (1,5 мг), незалежно від тяжкості гіпертензії, бажано до їди.

Запивати препарат потрібно чистою водою в достатній кількості (від 100 мілілітрів). Розжовування таблетки не допускається.

Якщо після закінчення 2 місяців антигіпертензивний відповідь відсутня, лікар приймає рішення змінити препарат або призначити його прийом у комбінації з ліками, які відносяться до інших фармацевтичним групам. Термін курсу лікування - індивідуальна, визначається лікарем.

Збільшувати дозу препарату недоцільно, так як це може викликати лише посилення побічних ефектів разом з збільшенням виділення сечі, проте посилення антигіпертензивного ефекту не викличе.

Передозування

Перевищення дозування препарату може викликати наступні побічні ефекти:

- напади нудоти;

- олігурію;

- блювання;

- сплутаність свідомості;

-анурію;

- запаморочення;

- поліурія;

- сонливість.

Рекомендовано провести заходи щодо очищення шлунково-кишкового тракту, прийняття сорбентів. Специфічного антидоту не існує.

Також необхідно вжити заходів по відновленню водно-сольового балансу.

Побічні ефекти

Після застосування препарату можуть розвинутися такі побічні ефекти як:

- анорексія;

- порушення зору, слуху;

- депресивні стани;

- підвищення збудливості;

- панкреатит;

- головні болі;

- кон'юнктивіт.

Крім того, терапія даними фармсредством може призвести до розвитку:

- головного болю;

- тривожності;

- болів в епігастрії;

- печеночнай энфецалопатии;

- риніту;

- запаморочень;

- сухості в роті.

Можливі небажані ускладнення у вигляді:

- тромбоцитопенії;

- гіпонатріємії;

- гипергилкемии;

- ніктурії;

- ортостатичної гіпотензії;

- поліурії;

- нападів блювоти;

- гіперкальціємії;

- тахікардії;

- геморагічного васкуліту;

- апластическим змін кісткового мозку;

- гіпохлоремії;

- гіперурикемії;

- гиперкреатинемии;

- запорів.

Можливий розвиток алергічних реакцій, зокрема, шкірної висипки, ангіоневротичних набряків.

Умови і терміни зберігання

Зберігають до 3 років при температурі не вище 25°С.